2010 Malaguti X3M Enduro 125 gallery
2010 Malaguti X3M Enduro 125
TYPE: Super motard
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 125.00 ccm (7.63 cubic inches) | Power: | 10,19 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 54.0 x 54.0 mm (2.1 x 2.1 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | 10.0:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 113.0 kg (249.1 pounds) |
| Seat height: | 860 mm (33.9 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,335 mm (52.6 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 90/90-21 |
| Rear tyre dimensions: | 120/80-18 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 9.00 litres (2.38 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | White, titanium |
News
-
Turn Obstacles to Zero with Vintage Malaguti 125 YLC
2015-03-24 01:57:29
Malaguti 125 YLC is built as an enduro bike. Manufactured 1987 in Italy, its popularity has spread amongst off-road enthusiasts since it was first out in the market and works same until now.
As per proven reviews,►
Read more...
-
Retro Mototrans 350 Vento with original engine design
2015-03-30 14:55:40
When dealing with Ducati, it means everything and even more. Ducati Mototrans proves it best.
The Mototrans 350 Vento is a classic bike from 1980. This bike is very popular with older riders who love the way...
Read more...
-
Spain sightseeings: Corrida or Motorhispania Furia Cross?
2015-03-30 14:49:14
Being reliable and light-weighted, Motorhispania Furia Cross is appreciated by these traits.
It was first made and sold in Spain in 2012. It is an Enduro and off-roading bike and has amazing handling. It has a single...
Read more...
-
an Italian Passion of Motom Dolcevita
2015-03-30 14:42:45
The Motom Dolcevita is an Italian scooter with which one can fully express all the passion to riding and love of life.
It was produced and manufactured in 2010. Dolcevita has a single cylinder, four-stroke engine and...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Harley-Davidson FLSTC Heritage Softail Classic
- 2010 Harley-Davidson FLSTF Softail Fat Boy
- 2010 Harley-Davidson FLSTFB Sportster Fat Boy Special
- 2010 Harley-Davidson FLSTN Softail Deluxe
- 2010 Harley-Davidson FLSTSB Softail Cross Bones
- 2010 Harley-Davidson FLSTSE CVO Softail Convertible
- 2010 Harley-Davidson FXCWC Softail Rocker C
- 2010 Harley-Davidson FXD Dyna Super Glide
- 2010 Harley-Davidson FXDB Street Bob
- 2010 Harley-Davidson FXDC Dyna Super Glide Custom
- 2010 Harley-Davidson FXDF Fat Bob
- 2010 Harley-Davidson FXDFSE2 CVO Fat Bob
- 2010 Harley-Davidson FXDWG Dyna Wide Glide
- 2010 Harley-Davidson FXSTC Softail Custom
- 2010 Harley-Davidson Sportster XL 883N Iron 883
- 2010 Harley-Davidson VRSCAW V-Rod
- 2010 Harley-Davidson VRSCDX Night Rod Special
- 2010 Harley-Davidson VRSCF V-Rod Muscle
- 2010 Harley-Davidson XL 1200X Sportster Forty-Eight
- 2010 Harley-Davidson XL1200C Sportster 1200 Custom

