2010 E-Ton Matrix R4 150 gallery
2010 E-Ton Matrix R4 150
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 149.50 ccm (9.12 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 57.4 x 57.8 mm (2.3 x 2.3 inches) | Gearbox: | Automatic |
| Cooling system: | Oil & air | Compression: | 9.7:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 112.5 kg (248.0 pounds) |
| Seat height: | 780 mm (30.7 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,355 mm (53.3 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 120/70-12 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-12 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 6.50 litres (1.72 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Titanium, Red, Blue |
News
-
E-Ton Beamer 50, a scooter from the early 2000s
2015-03-27 01:35:28
The E-Ton Beamer 50 is a scooter from the early 2000’s. It is one of the best scooters for new riders and veteran scooter collectors and riders.
This scooter features an automatic transmission and can go from►
Read more...
-
an Italian Passion of Motom Dolcevita
2015-03-30 14:42:45
The Motom Dolcevita is an Italian scooter with which one can fully express all the passion to riding and love of life.
It was produced and manufactured in 2010. Dolcevita has a single cylinder, four-stroke engine and...
Read more...
-
Motolevo 125 wins over enthusiasts!
2015-03-30 14:36:23
The Motolevo 125 was first produced and manufactured in 2000, and immediately won over the bike enthusiasts.
It is a very popular classic bike among veteran and younger riders. It handles very well and is easy to...
Read more...
-
MotoCzysz C1 990: difficult to pronounce, easy to ride
2015-03-30 04:03:04
If you can pronounce the awfully difficult brand name of this bike, you definitely can ride it!
The MotoCzysz C1 990 is from 2011 and is considered to be a sports bike. This is one of the...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Lehman Trikes Raider Sportster
- 2010 Lehman Trikes Renegade Dyna
- 2010 Lehman Trikes Renegade Road Glide
- 2010 Lehman Trikes Renegade Road King
- 2010 Lehman Trikes Tramp Boulevard
- 2010 Leonhardt Gunbus 410
- 2010 Lifan LF250 Delta
- 2010 Linhai Drive In 125
- 2010 Linhai Drive In 150
- 2010 Linhai Drive-In 200
- 2010 Linhai Eggy 125
- 2010 Linhai Mainstreet 300
- 2010 Linhai Prince LH 50
- 2010 LML Adreno FX
- 2010 LML Beamer
- 2010 LML Freedom DX
- 2010 LML Freedom Prima 110
- 2010 LML Freedom Prima 125
- 2010 LML Freedom Topper
- 2010 LML Graptor

