2010 Big Bear Choppers Mis Behavin 100 Smooth Carb gallery
2010 Big Bear Choppers Mis Behavin 100 Smooth Carb
TYPE: Cruiser
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 1638.81 ccm (100.00 cubic inches) | Power: | 95 |
| Engine type: | V2, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 101.6 x 101.6 mm (4.0 x 4.0 inches) | Gearbox: | 6-speed |
| Cooling system: | Compression: | ||
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 317.5 kg (700.0 pounds) |
| Seat height: | 508 mm (20.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 2,083 mm (82.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 90/80-21 |
| Rear tyre dimensions: | 250/80-18 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Starter: | Electric |
| Color options: | Gross Black, satin black, charcoal metallic, silver metallic, black cherry, candy red metallic, firecracker red, orange pearl, electric blue, pearl white. |
News
-
Big Bear Choppers Athena 100 Carb, The Real Headturner
2015-03-18 17:42:03
The real head turner in the list of bikes for sale available, the Big Bear Choppers Athena 100 Carb is amazing in design. This motorcycle is highly customizable as well. The bike feels firm even after being highly►
Read more...
-
Xingyue XY 250GY Dirt Bike shows the nature
2015-03-28 01:02:53
A custom bike is considered to be a bike that differs from standard models thanks to original changes and modifications.
As practice evidences, they often start from simple improvements in out appearance and could lead to complete...
Read more...
-
Xingfu 250 A invites to the trip!
2015-03-28 00:54:13
Everybody owns a personal secret of the best holidays for itself. Some people join to a big friendly company, take minivan and travel with loud music and fun jokes. There are also fans of sea travels on ships......
Read more...
-
Hartford HD-125L Legion, is it a troublemaker or a fuel-eater?
2015-03-27 23:38:57
The Hartford HD-125L Legion is a naked bike that has been manufactured since 2003.
It features a single cylinder, four-stroke engine and has 10.50 horsepower at 7,000 RPMs. This bike has been purchased by younger riders because...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Derbi Senda DRD Evo 50 SM
- 2010 Derbi Senda DRD Pro 50 R
- 2010 Derbi Senda DRD Pro 50 SM
- 2010 Derbi Senda DRD Racing 50 R
- 2010 Derbi Senda DRD Racing 50 SM
- 2010 Derbi Senda X-Race 50 R
- 2010 Derbi Senda X-Race 50 SM
- 2010 Derbi Senda X-Treme 50 R
- 2010 Derbi Senda X-Treme 50 SM
- 2010 Derbi Sonar 125 4T
- 2010 Derbi Sonar 50 2T
- 2010 Derbi Terra 125
- 2010 Derbi Terra Adventure 125
- 2010 Derringer Derringer
- 2010 Diamo Cruiser V-Twin 250
- 2010 Diamo LS200
- 2010 Dirico Flyer
- 2010 Dirico Pro Street
- 2010 Dirico Speedster
- 2010 Ducati 1198

