2010 Big Bear Choppers Mis Behavin 100 Smooth EFI gallery
2010 Big Bear Choppers Mis Behavin 100 Smooth EFI
TYPE: Cruiser
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 1638.81 ccm (100.00 cubic inches) | Power: | 95 |
| Engine type: | V2, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 101.6 x 101.6 mm (4.0 x 4.0 inches) | Gearbox: | 6-speed |
| Cooling system: | Compression: | ||
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 317.5 kg (700.0 pounds) |
| Seat height: | 508 mm (20.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 2,083 mm (82.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 90/80-21 |
| Rear tyre dimensions: | 250/80-18 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 14.19 litres (3.75 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Gross Black, satin black, charcoal metallic, silver metallic, black cherry, candy red metallic, firecracker red, orange pearl, electric blue, white. |
News
-
Big Bear Choppers Athena 100 Carb, The Real Headturner
2015-03-18 17:42:03
The real head turner in the list of bikes for sale available, the Big Bear Choppers Athena 100 Carb is amazing in design. This motorcycle is highly customizable as well. The bike feels firm even after being highly►
Read more...
-
The Versatile Hesketh HZE Vectrix Motorbike
2015-03-21 17:09:41
This is an electric scooter which turns passion into technical excellence. This scooter has a very light weight body as the frame is made up of light-weighing aircraft-aluminium space. This machine claims to be a no emission machine....
Read more...
-
Adiva AD 125, trendy&sleek
2015-03-18 15:12:14
The Japanese Adiva AD 125 has been a very popular scooter for fans of motorcycles and scooters. The Adiva AD 125 models have been manufactured for quite a few years and are still currently in production. Many of...
Read more...
-
Getting to dirt rides with Husqvarna Nuda 900R
2015-03-23 14:47:23
This bike Husqvarna Nuda 900R is known as a highly powerful dirt bike with an engine of 898 cc displacement and powered by four- stroke in line two cylinders. The Swedish make enables it to attain a top...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Puma Navona 250
- 2010 Puma Olimpia 250
- 2010 Puma T-Rex 125
- 2010 Qingqi Grampus QM250T
- 2010 Qingqi Leopard QM50T-8G
- 2010 Qingqi Liger QM200GY-B
- 2010 Qingqi Sport QM125-2D
- 2010 Qingqi Variant QM125T-10R
- 2010 Qlink Commuter 250
- 2010 Qlink Hawk 50
- 2010 Qlink Legacy 250
- 2010 Qlink Pegasus 150
- 2010 Qlink Rave 150
- 2010 Qlink Rave 50
- 2010 Qlink Siena 150
- 2010 Qlink Splendor 400
- 2010 Qlink Star 50
- 2010 Qlink XF 200
- 2010 Qlink XP 200
- 2010 Quantya Strada

