2007 UM SMF 200 gallery
2007 UM SMF 200
TYPE: Super motard
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 196.00 ccm (11.96 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 69.0 x 53.0 mm (2.7 x 2.1 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 125.0 kg (275.6 pounds) |
| Seat height: | 889 mm (35.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,422 mm (56.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 100/80-17 |
| Rear tyre dimensions: | 120/80-17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 15.36 litres (4.06 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably►
Read more...
-
MuZ TS 125 imposing in form
2015-03-30 15:18:34
The MuZ TS 125 is a very classic bike that was first made and sold in 1981. This bike handles incredibly easy, and a lot of the skillful riders really like the way it rides and handles.
...
Read more...
-
Alabama-built Motus MST hits the city streets!
2015-03-30 15:11:34
Hitting the streets with Motus MST is a kid stuff.
The Motus MST is a current bike that is made in Alabama. The Motus MST is a V4, liquid cooled bike. The wheels are forged, aluminum OZ...
Read more...
-
Retro Mototrans 350 Vento with original engine design
2015-03-30 14:55:40
When dealing with Ducati, it means everything and even more. Ducati Mototrans proves it best.
The Mototrans 350 Vento is a classic bike from 1980. This bike is very popular with older riders who love the way...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2007
- 2007 Enfield Bullet 500 Classic
- 2007 Enfield Bullet 500 Deluxe
- 2007 Enfield Bullet 500 ES Classic
- 2007 Enfield Bullet Electra
- 2007 Enfield Bullet Electra 5S
- 2007 Enfield Bullet Electra X
- 2007 Enfield Bullet Machismo
- 2007 Enfield Bullet Military
- 2007 Enfield Bullet Sixty 5
- 2007 Enfield GT500 Cafe Racer
- 2007 Enfield GT500 Continental
- 2007 Enfield Thunderbird
- 2007 Enfield Trials/Scrambler
- 2007 Factory Bike Chrono SM50-2
- 2007 Factory Bike Desert RP50
- 2007 Factory Bike Desert YR50-2
- 2007 Factory Bike Minidesert RC14
- 2007 Factory Bike Phantom R12 Agua
- 2007 Factory Bike Phantom R14 Agua
- 2007 GAS GAS EC 125

