2006 UM Magnetic 150 gallery
2006 UM Magnetic 150
TYPE: Sport
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 150.00 ccm (9.15 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 62.0 x 49.5 mm (2.4 x 1.9 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 112.0 kg (246.9 pounds) |
| Seat height: | 786 mm (30.9 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,300 mm (51.2 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 10.21 litres (2.70 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Read, black, white, amarillo, azul |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably►
Read more...
-
Feel the classic spirit with CR&S VUN!
2015-03-24 16:51:28
The CR&S VUN is a great motorcycle for those riders who love the classic look and feel to a modern bike.
These bikes have been very popular, and the pricing for them starts at only $19,000. The...
Read more...
-
Rich color options for CPI Hussar
2015-03-24 16:46:41
For those fans of the sporty scooters, the CPI Hussar is one of the best choices. These scooters are made for any caliber of rider and offer not only a smooth, but fast ride for those bike enthusiasts.
...
Read more...
-
A custom cruiser of Covingtons 300R
2015-03-24 16:42:29
When looking for a custom cruiser, Covingtons 300R is a great selection for any rider. This motorcycle is on the cheaper end of the spectrum with prices up to $29,000.
The Covingtons 300R features a V2- four-stroke...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2006
- 2006 KTM 50 Senior Adventurer
- 2006 KTM 50 Supermoto
- 2006 KTM 50 SX
- 2006 KTM 50 SX Junior
- 2006 KTM 525 EXC Racing
- 2006 KTM 525 SX
- 2006 KTM 525 XC Desert Racing
- 2006 KTM 560 SMR
- 2006 KTM 625 SMC
- 2006 KTM 625 SXC
- 2006 KTM 640 Adventure
- 2006 KTM 640 Duke II Limited Edition
- 2006 KTM 640 LC4 Enduro
- 2006 KTM 640 LC4 Supermoto Black
- 2006 KTM 640 LC4 Supermoto Orange
- 2006 KTM 65 SX
- 2006 KTM 660 SMC
- 2006 KTM 85 SX
- 2006 KTM 85 SX (17-14)
- 2006 KTM 950 Adventure Black

