2007 Tank Sports Touring 150 Deluxe gallery
2007 Tank Sports Touring 150 Deluxe
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 150.00 ccm (9.15 cubic inches) | Power: | 8,84 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | Gearbox: | Automatic | |
| Cooling system: | Air | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 117.9 kg (260.0 pounds) |
| Seat height: | 711 mm (28.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,524 mm (60.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 12.апр |
| Rear tyre dimensions: | 12.апр |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Silver, Blue, Red, Champagne, White |
News
-
Tank Sports Mini Custom 50, an ecological chopper
2015-03-31 02:46:34
Usually under the name "chopper" we understand a classic cruiser, a heavy bike with very impressive size and a huge amount of chrome parts, bags from the skin on the sides, teardrop-shaped gas tank.
It has wide►
Read more...
-
VOR 503 Supermoto SM: one more creation from Vertemati
2015-03-31 04:10:30
In the middle of 1990-ies, the company VOR Motori started a manufacture - in small series - of sports motorcycles with an original design of Vertemati brothers. Those bikes brought fame to Vertemati brand in the 1980-ies. Under...
Read more...
-
Von Dutch Cruelworld Rigid: a chopper with an original history
2015-03-31 04:06:59
Von Dutch is one of the most interesting motorcycle brands in America. The company appeared thanks to Kenny Howard, an American artist who painted the thought and original design for motorcycles. Later this "passion" has led him to...
Read more...
-
Vmoto Briza: the Australian player on the moto market
2015-03-31 04:03:36
The Vmoto company is an Australian manufacturer of motorcycles from Perth. Its production facilities are located in China. Today Vmoto company says about the expansion of its production, which is related
Today Vmoto company says about the...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2007
- 2007 Veli VL150T-2 EEC
- 2007 Veli VL200-15
- 2007 Veli VL200 GY-3
- 2007 Veli VL200GY
- 2007 Veli VL200GY-2
- 2007 Veli VL200GY-5
- 2007 Veli VL200GY-7
- 2007 Veli VL250-4
- 2007 Veli Vl250GY
- 2007 Veli VL250GY-3
- 2007 Veli VL250PY
- 2007 Veli VL250T
- 2007 Veli VL39QT
- 2007 Veli VL50-A
- 2007 Veli VL50-B
- 2007 Veli VL50-C
- 2007 Veli VL50-D
- 2007 Veli VL50-E
- 2007 Veli VL50 QPY
- 2007 Veli VL50Q-2

