2010 Keeway Electric Matrix gallery
2010 Keeway Electric Matrix
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | Power: | 1,34 | |
| Engine type: | Electric | Stroke: | |
| Bore x stroke: | Gearbox: | Automatic | |
| Cooling system: | Compression: | ||
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 155.0 kg (341.7 pounds) |
| Wheelbase: | 1,270 mm (50.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 120/70-12 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-12 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Starter: | Electric |
| Color options: | Range 76 km. 4 x 18.5 kg batteries. |
News
-
The efficient scooter Keeway ARN 125
2015-03-23 17:11:13
The Keeway make of the year 2010 is a scooter with 125 cc single cylinder, four stroke engines. This scooter is powerful, has the looks and the comfort that a rider looks for.
It has the option►
Read more...
-
Sports Race Is Easier With Malanca 125 E 2 C Sport
2015-03-24 02:01:51
The Malanca 125 E 2C Sport was first released in 1980 and has long been collecting loyal fans since then. It is a sports bike and as one, it is constructed for suitability in increased speed, acceleration, braking...
Read more...
-
The light weighing customization Jincheng Custom 50
2015-03-23 15:53:50
The Jincheng Custom 50 is made by the Jincheng bike makers in the year 2003. It has a 49 cc single-cylinder four-stroke engine that delivers high performance. The highest attainable speed on this bike is about 85 km...
Read more...
-
A rare bird, American Ironhorse Slammer
2015-03-18 16:28:20
Enthusiasts of big bikes will find American Ironhorse Slammer well suited for their preferences. Production of the American Ironhorse Slammer started 2005 and sub-models are made to improve the bikes’ specifications and features on the following years up...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Puma Energy Sv 125
- 2010 Puma Navona 250
- 2010 Puma Olimpia 250
- 2010 Puma T-Rex 125
- 2010 Qingqi Grampus QM250T
- 2010 Qingqi Leopard QM50T-8G
- 2010 Qingqi Liger QM200GY-B
- 2010 Qingqi Sport QM125-2D
- 2010 Qingqi Variant QM125T-10R
- 2010 Qlink Commuter 250
- 2010 Qlink Hawk 50
- 2010 Qlink Legacy 250
- 2010 Qlink Pegasus 150
- 2010 Qlink Rave 150
- 2010 Qlink Rave 50
- 2010 Qlink Siena 150
- 2010 Qlink Splendor 400
- 2010 Qlink Star 50
- 2010 Qlink XF 200
- 2010 Qlink XP 200

