2010 Honda ANF125i Innova gallery
2010 Honda ANF125i Innova
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.80 ccm (7.62 cubic inches) | Power: | 9,17 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 52.4 x 57.9 mm (2.1 x 2.3 inches) | Gearbox: | 4-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.3:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 105.5 kg (232.6 pounds) |
| Seat height: | 778 mm (30.6 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,240 mm (48.8 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 70/100-M17 |
| Rear tyre dimensions: | 80/90-M17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 3.70 litres (0.98 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Blue, white, black, gray |
News
-
Honda CB125T2 glorifying roads
2015-03-23 14:29:46
This Honda CB125T2 bike is a complete vintage one with only a few left in the world today. This was first introduced in 1978 in the UK. Sporting a 125 cc engine, this decently designed bike is well►
Read more...
-
A supermotard of Moto Union/OMV 125 Dandy, faster and thriftier
2015-03-30 03:47:58
The Moto Union/OMV 125 Dandy was a bike that was produced in 1999-2001. It is considered a supermotard.
The Moto Union/OMV 125 Dandy has a single cylinder, four-stroke engine with chain transmission. It was very popular among...
Read more...
-
Moto Morini 125 T combining the high techologies with the usability
2015-03-30 03:39:27
The Moto Morini 125 T combines the technology with its great usability. It is a classic bike from the 1980’s.
This bike became very popular with the younger riders at the time and went to the mass...
Read more...
-
Moto Guzzi V7 Stone, an icon bike in the riding world
2015-03-30 03:28:32
The Moto Guzzi V7 Stone is a very popular bike from 2014 and is still being produced and manufactured today. Keeping the respect to the bike traditions, it is truly stylish and really iconic vehicle.
Young riders...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Piaggio Fly 125
- 2010 Piaggio Fly 50
- 2010 Piaggio Liberty 125
- 2010 Piaggio Liberty 150
- 2010 Piaggio Liberty 50 2T
- 2010 Piaggio MP3 125ie
- 2010 Piaggio MP3 400 LT
- 2010 Piaggio MP3 400ie
- 2010 Piaggio MP3 500
- 2010 Piaggio Mp3 Hybrid 125
- 2010 Piaggio MP3 LT 300
- 2010 Piaggio NRG Power DD
- 2010 Piaggio Typhoon 50
- 2010 Piaggio X7 Evo 300ie
- 2010 Piaggio XEvo 125
- 2010 Piaggio XEvo 250
- 2010 Piaggio XEvo 400
- 2010 Piaggio Zip 50
- 2010 Polini 911 GP6
- 2010 Polini Motard Air

