2010 Derbi Senda DRD 125 4T 4V SM gallery
2010 Derbi Senda DRD 125 4T 4V SM
TYPE: Super motard
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.20 ccm (7.58 cubic inches) | Power: | 15 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 58.0 x 47.0 mm (2.3 x 1.9 inches) | Gearbox: | 6-speed |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | 12.0:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 124.0 kg (273.4 pounds) |
| Seat height: | 880 mm (34.6 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,443 mm (56.8 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 100/80-17 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-17 |
| Front brakes: | Single disc. Wave |
| Rear brakes: | Single disc. Wave |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 7.50 litres (1.98 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Black/white/red |
News
-
Turn Obstacles to Zero with Vintage Malaguti 125 YLC
2015-03-24 01:57:29
Malaguti 125 YLC is built as an enduro bike. Manufactured 1987 in Italy, its popularity has spread amongst off-road enthusiasts since it was first out in the market and works same until now.
As per proven reviews,...
Read more...
-
Round&round with Aspes Elios
2015-03-18 17:02:50
Aspes Elios is an all round bike built with an electric engine. The engine produces a maximum peak output power of 0.34 HP. Its dry weight is at 25 kg and has a 7-speed gear box; therefore, it...
Read more...
-
Benelli TnT 1130 - a Funky Stylish Boy
2015-03-18 17:33:29
One of the striking features of the bike by DSK, Benelli TnT 1130 is its design and look. For those bike enthusiasts who are looking for the one of the best combination of performance and design, then this...
Read more...
-
Laverda 1000 Jota still holding the world popularity
2015-03-23 22:05:12
It was the year 1982 when the Laverda 1000 Jota came in the market and since that time it has been a popular one in the global bike market. It has gained a sky-rocketed popularity over the years...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Beta Urban 125
- 2010 Beta Urban 125 Special
- 2010 Beta Urban 200
- 2010 Beta Urban 200 Special
- 2010 Big Bear Choppers Athena 100 Smooth Carb
- 2010 Big Bear Choppers Athena 100 Smooth EFI
- 2010 Big Bear Choppers Athena 114 X-Wedge EFI
- 2010 Big Bear Choppers Athena ProStreet 100 Smooth Carb
- 2010 Big Bear Choppers Athena ProStreet 100 Smooth EFI
- 2010 Big Bear Choppers Athena ProStreet 114 X-Wedge EFI
- 2010 Big Bear Choppers Bear Bones 100 Smooth Carb
- 2010 Big Bear Choppers Devil`s Advocate 100 EFI
- 2010 Big Bear Choppers Devils Advocate 100 Smooth Carb
- 2010 Big Bear Choppers Devil`s Advocate ProStreet 100 Carb
- 2010 Big Bear Choppers Devil`s Advocate ProStreet 100 EFI
- 2010 Big Bear Choppers GTX Standard 100 Smooth EFI
- 2010 Big Bear Choppers GTX Standard 114 X-Wedge EFI
- 2010 Big Bear Choppers Merc Rigid 100 Smooth Carb
- 2010 Big Bear Choppers Merc Softail 100 Smooth Carb
- 2010 Big Bear Choppers Mis Behavin 100 Smooth Carb

