2006 MZ Baghira Black Panther gallery
2006 MZ Baghira Black Panther
TYPE: Super motard
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 660.00 ccm (40.27 cubic inches) | Power: | 49,61 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 96.0 x 69.0 mm (3.8 x 2.7 inches) | Gearbox: | |
| Cooling system: | Compression: | ||
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 180.0 kg (396.8 pounds) |
| Seat height: | 900 mm (35.4 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,530 mm (60.2 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 120/70-;17 |
| Rear tyre dimensions: | 160/60-17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 12.50 litres (3.30 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Black |
News
-
MZ ETZ 125 - with greetings from 90s
2015-03-30 15:45:40
Old but gold MZ ETZ 125 with greetings from 90s can still be seen on the roads.
The MZ ETZ 125 is a classic bike that was first made in 1992 and more models were produced in the►
Read more...
-
Check Out this BucciMoto BR1E 125
2015-03-18 20:58:56
Those of you who want a bike that would never let you down should try out the BucciMoto BR1E 125. It is a bike that is suitable and comfortable for all persons, and it is nimble in traffic...
Read more...
-
BamX BX125-DB1 enforces the world
2015-03-18 17:30:25
There are many people who are crazily fond of riding bikes and are willing to buy a bike that can make it easy to travel in rough terrains. For such people, the BamX BX125-DB1 Enforcer bike is the...
Read more...
-
Hercules K 125 Military Sparking the Performance
2015-03-21 17:02:14
The military sport touring bike has a vintage feel along with the tough military looks. It can be used by new to extremely advanced riders. The light weighing machine with a dry weight of 135 kg can be...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2006
- 2006 TM racing SMX 660 F Competition
- 2006 Tomos 125 SE
- 2006 Tomos 125 SM
- 2006 Tomos Alpino
- 2006 Tomos APN 6
- 2006 Tomos Flexer
- 2006 Tomos Hip-Hop
- 2006 Tomos MC 80 Senior
- 2006 Tomos PackR 50
- 2006 Tomos Racing
- 2006 Tomos Revival TS
- 2006 Tomos Sportmate 50
- 2006 Tomos Street Soul
- 2006 Tomos Streetmate 50
- 2006 Tomos Youngst r Racing
- 2006 Tomos YoungstR 50
- 2006 Triumph America
- 2006 Triumph Bonneville
- 2006 Triumph Bonneville T100
- 2006 Triumph Daytona 675

