2006 MZ SM Gangsta gallery
2006 MZ SM Gangsta
TYPE: Super motard
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | 14,75 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | Gearbox: | ||
| Cooling system: | Compression: | ||
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 129.5 kg (285.5 pounds) |
| Seat height: | 830 mm (32.7 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,440 mm (56.7 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/70-;17 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 12.50 litres (3.30 gallons) |
News
-
MZ ETZ 125 - with greetings from 90s
2015-03-30 15:45:40
Old but gold MZ ETZ 125 with greetings from 90s can still be seen on the roads.
The MZ ETZ 125 is a classic bike that was first made in 1992 and more models were produced in the►
Read more...
-
Kymco Heroism 125 - always reliable, always undated
2015-03-23 17:50:09
Kymco Heroism 125 is a bike which is loved by the owners always. This is because this 125 cc bike is known for its speed as well as for its wonderful service. The owners rarely have complaints against...
Read more...
-
The Comfort Provider Headbanger Foxy Lady
2015-03-21 16:58:09
The bike is a creature of the famous Italian Headbanger bike manufacturers. This bike has the real vintage feel yet the powerful 1850 cc engine. The engine is a V2 four stroke engine with the fuel capacity of...
Read more...
-
The powerful Jialing JH 125 E bike
2015-03-23 15:43:44
Jialing JH 125 E is a decent looking customizable bike featuring a 124 cc engine. The engine is a single-cylinder four-stroke engine whose braking system includes the front single disc and rear expanding braking system. The body has...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2006
- 2006 Derbi GPX1
- 2006 Derbi Mulhacen 659
- 2006 Derbi Rambla 50
- 2006 Derbi Revolution 50
- 2006 Derbi Revolution 50 GS
- 2006 Derbi Senda 125
- 2006 Derbi Senda R DRD Pro
- 2006 Derbi Senda R DRD Racing
- 2006 Derbi Senda SM 125 4T
- 2006 Derbi Senda X-Treme 50 R
- 2006 Derbi Senda X-Treme 50 SM
- 2006 Derbi Variant Sport Curier
- 2006 Derbi Variant Start
- 2006 Derbi X-Race 50 R
- 2006 Derbi X-Race 50 SM
- 2006 Diamo Aero GTX 50
- 2006 Diamo Cruiser V-Twin 250
- 2006 Diamo Fury 150
- 2006 Diamo Retro 150
- 2006 Diamo Tracer 150

