2010 CF Moto E-Charm 150 gallery
2010 CF Moto E-Charm 150
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 152.70 ccm (9.32 cubic inches) | Power: | 12,07 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 58.0 x 57.8 mm (2.3 x 2.3 inches) | Gearbox: | Automatic |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | 10.3:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 138.0 kg (304.2 pounds) |
| Seat height: | 795 mm (31.3 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,320 mm (52.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 100/80-16 |
| Rear tyre dimensions: | 120/80-16 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 8.00 litres (2.11 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Pearl white, silver, dark gray, dark red, black |
News
-
CF Moto V3 Sport - A wonderful sport bike in the market
2015-03-18 22:16:31
CF Moto V3 Sport is a sports bike that was introduced in the year 2010. It is a bike which is now been loved throughout the world because of its excellent service. Whoever bought this bike, he would►
Read more...
-
A Low-speeder Govecs SC 1.4
2015-03-27 23:14:15
The Govecs SC 1.4 is a great scooter for younger and new riders. Would you like to know why? Because of its low speed, this scooter is absolutely secure!
It began to be produced and manufactured in...
Read more...
-
Gilera RX 125 Arizona handles well on the dirt courses
2015-03-27 23:08:59
The Gilera RX 125 Arizona was first produced in 1985 and is still in production today. This is a very popular offroad and Enduro bike.
It has been very popular among younger riders and avid bike collectors...
Read more...
-
Hunt the City with the Giantco Hunter City 125
2015-03-27 23:05:01
The Giantco Hunter City 125 is a great sports bike from 2010 and there are still versions of it being made today in China. It is a great bike to ride on the sports track, on dirt tracks,...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Sym Citycom 300
- 2010 Sym DD 50
- 2010 Sym Fiddle II 125
- 2010 Sym Fiddle II 50
- 2010 Sym HD Evo 125
- 2010 Sym Jet 4 125
- 2010 Sym Jet 4 50
- 2010 Sym Jet BasiX 50
- 2010 Sym Jet Euro X 50
- 2010 Sym Jet EuroX 100
- 2010 Sym Jet SportX 50 Factory
- 2010 Sym Joymax 125
- 2010 Sym Joymax 250
- 2010 Sym Joyride 125 Evo
- 2010 Sym Joyride 200i Evo
- 2010 Sym Mio 100
- 2010 Sym Mio 50
- 2010 Sym Orbit 125
- 2010 Sym Orbit 50
- 2010 Sym Symphony 125

