2009 UM GP1 R 150 gallery
2009 UM GP1 R 150
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 149.00 ccm (9.09 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 57.4 x 57.8 mm (2.3 x 2.3 inches) | Gearbox: | Automatic |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 99.8 kg (220.0 pounds) |
| Seat height: | 760 mm (29.9 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,243 mm (48.9 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 120/70-12 |
| Rear tyre dimensions: | 120/70-12 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 5.67 litres (1.50 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Black, blue, red, silver |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably►
Read more...
-
Can-Am MX6 400: A wonderful crossover bike
2015-03-18 21:45:34
In the year 1980 the Can-Am MX6 400 bike came into existence, and it is still going strong. There is no shortage of popularity for this bike in the market. You would often find bike enthusiasts riding the...
Read more...
-
Cagiva Mito 125: An unrestricted wonder
2015-03-18 21:19:17
Cagiva Mito 125 is an object of desire for both those who love to ride a motorcycle and those who are learning to ride a motorcycle. The handling is wonderful and comes with a slick gearbox, good braking...
Read more...
-
CMC DeLuxe makes your riding really Deluxe!
2015-03-18 23:13:41
The CMC DeLuxe is a scooter vehicle known for its impressive features. The vehicle is easy to ride and brings an amazing feeling while on the way. The popularity has increased a lot since it was produced. The...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2009
- 2009 KTM 450 SX-F
- 2009 KTM 50 SX
- 2009 KTM 50 SX Junior
- 2009 KTM 505 XC-F
- 2009 KTM 530 EXC
- 2009 KTM 530 EXC SixDays
- 2009 KTM 65 SX
- 2009 KTM 690 Duke
- 2009 KTM 690 Enduro
- 2009 KTM 690 Enduro R
- 2009 KTM 690 Rally Replica
- 2009 KTM 690 SMC
- 2009 KTM 690 Supermoto
- 2009 KTM 690 Supermoto R
- 2009 KTM 85 SX 17/14
- 2009 KTM 85 SX 19/16
- 2009 KTM 990 Adventure
- 2009 KTM 990 Adventure R
- 2009 KTM 990 Super Duke
- 2009 KTM 990 Superduke R

