2011 Sachs ZZ 125 Supermoto gallery
2011 Sachs ZZ 125 Supermoto
TYPE: Super motard
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | 11,13 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | Gearbox: | 5-speed | |
| Cooling system: | Compression: | ||
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 127.0 kg (280.0 pounds) |
| Seat height: | 890 mm (35.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,405 mm (55.3 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/70-17 |
| Rear tyre dimensions: | 110/70-17 |
| Front brakes: | Single disc. Wave disk |
| Rear brakes: | Single disc. Wave disk |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 10.60 litres (2.80 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Matt-black |
News
-
Sachs SR 125: better than just a bike
2015-03-31 00:50:14
Even if you're a balanced and brooked no fuss person who used to ride slowly, this Sachs SR 125 bike will make you change your usual style. At the moment when you take the wheel of this "crazy►
Read more...
-
The strong and powerful LML Beamer
2015-03-23 22:58:03
This bike is an entry level sports type bike manufactured in the year 2010 by the LML bike makers. The LML Beamer bike sports a sleek design and a strong body aimed to perform on the roads. The...
Read more...
-
Feel Comfortable with Buell Blast
2015-03-18 21:05:13
It is not the features that make the Buell Blast a hit; but its class that makes it different from other types of motorcycles in the market despite its basic features. It is a part of the Harley-Davidson...
Read more...
-
Kinroad XT100-9 Blue Eagle grabs all the attention
2015-03-23 17:28:45
Those of you who are really looking for a sports bike for them the best option in the market is the Kinroad XT100-9 Blue Eagle.
The bike was introduced in the year 2010 and since then it...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2011
- 2011 GAS GAS EC 300 Racing
- 2011 GAS GAS EC 450 4T
- 2011 GAS GAS TXT 250 Pro
- 2011 GAS GAS TXT 280 Pro
- 2011 GAS GAS TXT 300 Pro
- 2011 GAS GAS TXT 300 Pro Racing
- 2011 GAS GAS TXT Boy 50cc
- 2011 GAS GAS TXT Cadet
- 2011 GAS GAS TXT Pro 125
- 2011 GAS GAS TXT Pro Racing 125
- 2011 GAS GAS TXT Pro Raga 250
- 2011 GAS GAS TXT Pro Raga 280
- 2011 GAS GAS TXT Pro Raga 300
- 2011 GAS GAS TXT Rookie
- 2011 Generic Cracker 50
- 2011 Generic Race 2 50
- 2011 Generic Stream
- 2011 Generic XOR 2 50
- 2011 Genuine Scooter Black Jack
- 2011 Genuine Scooter Buddy 125

