2001 MV Agusta F4 Brutale Serie Oro gallery
2001 MV Agusta F4 Brutale Serie Oro
TYPE: Naked bike
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 749.00 ccm (45.70 cubic inches) | Power: | 127 |
| Engine type: | In-line four | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 73.8 x 43.8 mm (2.9 x 1.7 inches) | Gearbox: | 6-speed |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 179.0 kg (394.6 pounds) |
| Seat height: | 770 mm (30.3 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,398 mm (55.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 120/65-ZR17 |
| Rear tyre dimensions: | 190/50-ZR17 |
| Front brakes: | Dual disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 20.00 litres (5.28 gallons) |
| Starter: | Electric |
News
-
MV Agusta Brutale improving efficiency
2015-03-30 15:24:39
The fans of brutal Italian bikes would surely love this MV Agusta Brutale - just look at the brand name!
The MV Agusta Brutale is a naked bike from 2013. The MV Agusta Brutale is valued at $11,998►
Read more...
-
Peugeot Speedfight 2, or how far a tuning can come
2015-03-30 17:53:28
The Peugeot Speedfight 2 is a very powerful scooter that was made and manufactured in 2006. The Peugeot Speedfight 2 became very popular because of its punchy engine and very powerful brakes.
It is a great starter...
Read more...
-
Peraves Ecomobile among the most freaky vehicles of the world
2015-03-30 17:48:16
It is freaky, its is strange as well as conceptual. It is - Peraves Ecomobile!
The Peraves Ecomobile is a different type of bike, seemingly to look quite strange. It defines the category of prototype and conceptual...
Read more...
-
Palmo T150, or what a scooter your pizza delivery man used to drive?
2015-03-30 17:39:37
A comfortable interior with a leathered seat, a protective windshield...what? Are we talking about a scooter or what?
The Palmo T150 is a scooter that was produced and made in 2011. It is sold all over Europe...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2001
- 2001 Suzuki GSX 1300 R Hayabusa
- 2001 Suzuki GSX 600 F Katana
- 2001 Suzuki GSX 750
- 2001 Suzuki GSX 750 F Katana
- 2001 Suzuki GSX-R 1000
- 2001 Suzuki GSX-R 600
- 2001 Suzuki GSX-R 750
- 2001 Suzuki GZ 125 Marauder
- 2001 Suzuki GZ250 Marauder
- 2001 Suzuki LS 650 P Savage
- 2001 Suzuki SV 650
- 2001 Suzuki SV 650 S
- 2001 Suzuki TL 1000 R
- 2001 Suzuki TL 1000 S
- 2001 Suzuki VL 125 LC Intruder
- 2001 Suzuki VL 1500 LC Intruder
- 2001 Suzuki VL 800 Intruder Volusia
- 2001 Suzuki VS 1400 GLP Intruder
- 2001 Suzuki VZ 800 Marauder
- 2001 Suzuki XF 650 Freewind

