2007 Rieju 125 NKD gallery
2007 Rieju 125 NKD
TYPE: Naked bike
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | 14,5 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 54.0 x 54.0 mm (2.1 x 2.1 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 107.5 kg (237.0 pounds) |
| Seat height: | 800 mm (31.5 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,300 mm (51.2 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 100/80-17 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-17 |
| Front brakes: | Single disc. Double piston grip |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 10.00 litres (2.64 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Black, grey, red, blue |
News
-
Have a fun with Rieju RR 125 Fun Bike!
2015-03-30 21:37:17
You have never got more joy that with this Fun Bike! It delivers so much speed and power that you will never change this reliable friend.
The Rieju RR 125 Fun Bike is made by the Gas-Gas►
Read more...
-
Bultaco 125 Streaker: For those who love Spanish bikes
2015-03-18 21:11:50
Those of you who love Spanish bikes should know that the Spanish love bike riding and thus there are many bikes by Spanish manufacturers. Along with the legacy of greats like Derbi and Montesa you would find the...
Read more...
-
Brudeli 654L means Being Completely Different
2015-03-18 18:37:21
Do you have a fetish for unique things in life, even while it comes to the bikes? Then nothing can be a better option for you than choosing the Brudeli 654L. This model is something completely different from...
Read more...
-
Check Out this BucciMoto BR1E 125
2015-03-18 20:58:56
Those of you who want a bike that would never let you down should try out the BucciMoto BR1E 125. It is a bike that is suitable and comfortable for all persons, and it is nimble in traffic...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2007
- 2007 Yamaha FZ6 ABS
- 2007 Yamaha FZ6 Fazer
- 2007 Yamaha FZ6 Fazer ABS
- 2007 Yamaha FZ6 Fazer S2
- 2007 Yamaha FZ6 Fazer S2 ABS
- 2007 Yamaha FZ6 S2
- 2007 Yamaha FZ6 S2 ABS
- 2007 Yamaha G5
- 2007 Yamaha Giggle
- 2007 Yamaha Gladiator
- 2007 Yamaha Gladiator Type J.A.
- 2007 Yamaha Jog R
- 2007 Yamaha Jog RR
- 2007 Yamaha Jog RR Moto GP
- 2007 Yamaha Majesty 125
- 2007 Yamaha Majesty 400
- 2007 Yamaha Majesty 400 ABS
- 2007 Yamaha Midnight Warrior
- 2007 Yamaha Morphous
- 2007 Yamaha MT-01

