2007 UM DTF 150 gallery
2007 UM DTF 150
TYPE: Enduro
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 149.00 ccm (9.09 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 62.0 x 49.5 mm (2.4 x 1.9 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 77.6 kg (171.0 pounds) |
| Seat height: | 787 mm (31.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,168 mm (46.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 70/100-19 |
| Rear tyre dimensions: | 90/100-16 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 5.60 litres (1.48 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Blue, Red |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably►
Read more...
-
Puma Apollo 125, a rare sport bike to use
2015-03-30 18:19:51
The Puma Apollo 125 is a sport bike that was made in 2010. It is a perfect choice for dirt track racing and can even be ridden throughout city streets.
The Puma Apollo 125 is an Italian...
Read more...
-
A vintage sense of Puch GS 350 F4T
2015-03-30 18:15:45
The Puch GS 350 F4T is a bike that does not really fall into any specific category. It is a great quality bike for any riders new or old.
The Puch GS 350 F4T has a single...
Read more...
-
A wind of freedom with Pro-One Dominator
2015-03-30 18:10:37
The Pro-One Dominator is a bike that was inspired by race tracks all over the world. It was first produced and sold in 2008, and it is a very sleek custom cruiser.
The custom made Pro-One chopper...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2007
- 2007 Bimota DB5 Mille
- 2007 Bimota DB5R
- 2007 Bimota DB5S
- 2007 Bimota DB6 Delirio
- 2007 Bimota SB8K Gobert
- 2007 Bimota SB8K SantaMonica
- 2007 Bimota Tesi 2D
- 2007 Bimota Tesi 3D
- 2007 Blata 2.5
- 2007 Blata Blatino Scooter
- 2007 Blata Blatino Scooter Kit
- 2007 Blata Blatino Scooter Kit plus Carrier
- 2007 Blata Blatino Scooter Small kit
- 2007 Blata Blatino Scooter Small kit plus Carrier
- 2007 Blata Elite 13 Junior
- 2007 Blata Elite 13 R
- 2007 Blata Elite 13 W
- 2007 Blata Elite 13 WR
- 2007 Blata Elite 13 WRS
- 2007 Blata Enduro 125

