2007 UM DSF 200 gallery
2007 UM DSF 200
TYPE: Enduro
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 196.00 ccm (11.96 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 69.0 x 53.0 mm (2.7 x 2.1 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Oil & air | Compression: | 9.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 122.9 kg (271.0 pounds) |
| Seat height: | 889 mm (35.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,422 mm (56.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 3.0-21 |
| Rear tyre dimensions: | 4.1-18 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Starter: | Electric & kick |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably►
Read more...
-
Maico MD 250 WK: Old Bikes Never Go Old
2015-03-24 01:52:06
Maico MD 250 WK is built and designed to be a naked bike. Manufacturing of the bike had a long run in the industry from 1971 up until 1983. It is old-fashioned and even outdated, but collectors and...
Read more...
-
Aprilia RS 125 becomes even better
2015-03-18 16:59:11
The Aprilia RS 125 has been used in the Grand Prix for the long time now. It was initially introduced in 1992 and has been improved since. Created by top company Aprilia, it has been developed with high-end...
Read more...
-
Big Bear Choppers Athena 100 Carb, The Real Headturner
2015-03-18 17:42:03
The real head turner in the list of bikes for sale available, the Big Bear Choppers Athena 100 Carb is amazing in design. This motorcycle is highly customizable as well. The bike feels firm even after being highly...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2007
- 2007 Honda CRF230F
- 2007 Honda CRF250R
- 2007 Honda CRF250X
- 2007 Honda CRF450R
- 2007 Honda CRF450X
- 2007 Honda CRF50F
- 2007 Honda CRF70F
- 2007 Honda CRF80F
- 2007 Honda Elite 80
- 2007 Honda FES125 Pantheon
- 2007 Honda FMX650
- 2007 Honda Gold Wing Airbag
- 2007 Honda Gold Wing Audio/Comfort/Navi/ABS
- 2007 Honda Gold Wing Premium Audio
- 2007 Honda Helix
- 2007 Honda Hornet 600
- 2007 Honda Metropolitan
- 2007 Honda Nighthawk 250
- 2007 Honda NT700V Deauville
- 2007 Honda PS125i

