2007 UM Matrix 150 XX gallery
2007 UM Matrix 150 XX
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 149.10 ccm (9.10 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 57.4 x 57.8 mm (2.3 x 2.3 inches) | Gearbox: | Automatic |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 103.9 kg (229.0 pounds) |
| Seat height: | 762 mm (30.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,372 mm (54.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 130/60-13 |
| Rear tyre dimensions: | 130/60-13 |
| Front brakes: | Single disc. ABS system. |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 6.43 litres (1.70 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Multicolored |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably►
Read more...
-
MZ ETZ 125 - with greetings from 90s
2015-03-30 15:45:40
Old but gold MZ ETZ 125 with greetings from 90s can still be seen on the roads.
The MZ ETZ 125 is a classic bike that was first made in 1992 and more models were produced in the...
Read more...
-
MV Agusta Brutale improving efficiency
2015-03-30 15:24:39
The fans of brutal Italian bikes would surely love this MV Agusta Brutale - just look at the brand name!
The MV Agusta Brutale is a naked bike from 2013. The MV Agusta Brutale is valued at $11,998...
Read more...
-
MuZ TS 125 imposing in form
2015-03-30 15:18:34
The MuZ TS 125 is a very classic bike that was first made and sold in 1981. This bike handles incredibly easy, and a lot of the skillful riders really like the way it rides and handles.
...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2007
- 2007 Kawasaki KLE500
- 2007 Kawasaki KLR650
- 2007 Kawasaki KLX110
- 2007 Kawasaki KLX250S
- 2007 Kawasaki KLX300R
- 2007 Kawasaki KX100
- 2007 Kawasaki KX125
- 2007 Kawasaki KX250
- 2007 Kawasaki KX250F
- 2007 Kawasaki KX450F
- 2007 Kawasaki KX65
- 2007 Kawasaki KX85
- 2007 Kawasaki KX85-II
- 2007 Kawasaki Ninja 250R
- 2007 Kawasaki Ninja 500R
- 2007 Kawasaki Ninja 650R
- 2007 Kawasaki Ninja ZX-10R
- 2007 Kawasaki Ninja ZX-14
- 2007 Kawasaki Ninja ZX-6R
- 2007 Kawasaki Versys

