2009 MZ 125 SM Gangsta gallery
2009 MZ 125 SM Gangsta
TYPE: Super motard
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | 14,75 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | Gearbox: | ||
| Cooling system: | Compression: | ||
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 129.5 kg (285.5 pounds) |
| Seat height: | 830 mm (32.7 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,440 mm (56.7 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/70-17 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 12.50 litres (3.30 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Black/red |
News
-
MZ ETZ 125 - with greetings from 90s
2015-03-30 15:45:40
Old but gold MZ ETZ 125 with greetings from 90s can still be seen on the roads.
The MZ ETZ 125 is a classic bike that was first made in 1992 and more models were produced in the►
Read more...
-
Horex 1400 TI showing off the sport spirit
2015-03-23 14:38:38
The Horex 1400 TI is a German assembled motorbike which serves for high performance with a four-stroke powered engine. The engine is a 1388 cc one with a fuel capacity of 36l. The body weight is around 296...
Read more...
-
An iconic choice - Brammo Empulse
2015-03-18 18:33:53
Looking for an electronic motorcycle that can offer a great performance without compromising on the look and feel of the vehicle, and then you should look no further than the Brammo Empulse. It is a great looking and...
Read more...
-
The Czech monster, Jawa 350
2015-03-18 14:48:26
The Czech Republic introduced this motorcycle into the world and it has been imported all over the world since the 1950s. This motorcycle became incredibly popular in at least 120 countries because of its stylish look and its...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
-
Harley-Davidson 1340 Springer Softail (reduced effect)
-
Harley-Davidson Fat Boy
-
Harley-Davidson 1340 Tour Glide Ultra Classic
Other motorcycles in 2009
- 2009 Aprilia SR 50 R Factory
- 2009 Aprilia SR 50 R Street
- 2009 Aprilia SX 125
- 2009 Aprilia SX 50
- 2009 Aprilia SXV 4.5
- 2009 Aprilia SXV 5.5
- 2009 Aprilia Tuono 1000 R Factory
- 2009 Aprilia Tuono R
- 2009 Azel 250 GS
- 2009 Azel Aries 50
- 2009 Azel Atila 125
- 2009 Azel Blackrose 250
- 2009 Azel Blue Note 125
- 2009 Azel Diamond Back
- 2009 Azel New Soho 125cc
- 2009 Azel Street Bike 125cc
- 2009 Azel Sweet 125cc
- 2009 Azel Sweet 50cc
- 2009 Azel Wolf 200
- 2009 Bajaj Avenger DTS-i

