2009 Fantic Caballero Regolarita Competizione 125 H2O gallery
2009 Fantic Caballero Regolarita Competizione 125 H2O
TYPE: Super motard
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | Gearbox: | 6-speed | |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 84.0 kg (185.2 pounds) |
| Seat height: | 940 mm (37.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,400 mm (55.1 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 90/90-21 |
| Rear tyre dimensions: | 120/90-18 |
| Front brakes: | Single disc. Wave |
| Rear brakes: | Single disc. Wave |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 7.50 litres (1.98 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Red/white/yellow/black |
News
-
Fantic TX 150 Caballero, the unrivaled runner in street racing
2015-03-27 02:05:25
This is a great bike for those who love to do motor cross or dirt track racing.
The Fantic TX 150 Caballero is a classic bike from the 1980’s. It has been sold all over the country,►
Read more...
-
Riding experience with the Boom Trikes Classic Chopper
2015-03-18 18:18:32
This bike gives a powerful riding experience with its powerful 1584 cc engine. The Boom Trikes Classic Chopper has a 4 stroke engine with four-cylinder boxer. The design is equally admired by women drivers. It can even attain...
Read more...
-
Kymco Heroism 125 - always reliable, always undated
2015-03-23 17:50:09
Kymco Heroism 125 is a bike which is loved by the owners always. This is because this 125 cc bike is known for its speed as well as for its wonderful service. The owners rarely have complaints against...
Read more...
-
The Comfort Provider Headbanger Foxy Lady
2015-03-21 16:58:09
The bike is a creature of the famous Italian Headbanger bike manufacturers. This bike has the real vintage feel yet the powerful 1850 cc engine. The engine is a V2 four stroke engine with the fuel capacity of...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2009
- 2009 Peugeot Geopolis 125
- 2009 Peugeot Geopolis 125 RS
- 2009 Peugeot Geopolis 250
- 2009 Peugeot Geopolis 400 Premium
- 2009 Peugeot Jet C-Tech
- 2009 Peugeot JetForce 125 Compressor
- 2009 Peugeot Ludix 2 Elegance
- 2009 Peugeot Ludix 2 One
- 2009 Peugeot Ludix 2 Trend
- 2009 Peugeot Satelis 125 Excecutive
- 2009 Peugeot Satelis 125 Premium
- 2009 Peugeot Satelis 250
- 2009 Peugeot Satelis 500
- 2009 Peugeot Speedfight 2 50
- 2009 Peugeot Sum Up
- 2009 Peugeot TKR
- 2009 Peugeot V-Clic 50
- 2009 Peugeot Vivacity 50
- 2009 Peugeot Vogue S2
- 2009 Rhino Hunter S FLM 001

