2010 CF Moto Glory 150 gallery
2010 CF Moto Glory 150
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 152.70 ccm (9.32 cubic inches) | Power: | 10,86 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 58.0 x 57.8 mm (2.3 x 2.3 inches) | Gearbox: | Automatic |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | 11.0:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 138.0 kg (304.2 pounds) |
| Seat height: | 760 mm (29.9 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,320 mm (52.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 100/80-14 |
| Rear tyre dimensions: | 120/80-14 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Starter: | Electric |
| Color options: | Pearl white, silver, gray, yellow, red, black |
News
-
CF Moto V3 Sport - A wonderful sport bike in the market
2015-03-18 22:16:31
CF Moto V3 Sport is a sports bike that was introduced in the year 2010. It is a bike which is now been loved throughout the world because of its excellent service. Whoever bought this bike, he would►
Read more...
-
Use i-phone, ride i-charge… PGO i-Charge 125, of course!
2015-03-30 17:56:18
The PGO i-Charge 125 is one of the most popular scooters that came out in 2008. It is a scooter that is still sold all over the world and is a great starter (and non-expensive! that's important) bike...
Read more...
-
Peugeot Speedfight 2, or how far a tuning can come
2015-03-30 17:53:28
The Peugeot Speedfight 2 is a very powerful scooter that was made and manufactured in 2006. The Peugeot Speedfight 2 became very popular because of its punchy engine and very powerful brakes.
It is a great starter...
Read more...
-
Peraves Ecomobile among the most freaky vehicles of the world
2015-03-30 17:48:16
It is freaky, its is strange as well as conceptual. It is - Peraves Ecomobile!
The Peraves Ecomobile is a different type of bike, seemingly to look quite strange. It defines the category of prototype and conceptual...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Yamaha Vino 125
- 2010 Yamaha Vino Classic
- 2010 Yamaha Vity
- 2010 Yamaha VMAX
- 2010 Yamaha Why
- 2010 Yamaha WR125R
- 2010 Yamaha WR125X
- 2010 Yamaha WR250F
- 2010 Yamaha WR250R
- 2010 Yamaha WR250X
- 2010 Yamaha WR450 F
- 2010 Yamaha X-City 125
- 2010 Yamaha X-City 250
- 2010 Yamaha X-Max 125
- 2010 Yamaha X-Max 250
- 2010 Yamaha XJ Diversion F
- 2010 Yamaha XJ Diversion F ABS
- 2010 Yamaha XJ6
- 2010 Yamaha XJ6 Diversion
- 2010 Yamaha XJ6 Diversion ABS

