2010 CF Moto Fashion gallery
2010 CF Moto Fashion
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 249.00 ccm (15.19 cubic inches) | Power: | 22,13 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | Gearbox: | Automatic | |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | 10.5:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 169.0 kg (372.6 pounds) |
| Seat height: | 660 mm (26.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,625 mm (64.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/90-12 |
| Rear tyre dimensions: | 120/90-10 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 12.00 litres (3.17 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | White, silver, yellow, red, blue, black |
News
-
CF Moto V3 Sport - A wonderful sport bike in the market
2015-03-18 22:16:31
CF Moto V3 Sport is a sports bike that was introduced in the year 2010. It is a bike which is now been loved throughout the world because of its excellent service. Whoever bought this bike, he would►
Read more...
-
An easy-to-handle naked CZ 350 Twin
2015-03-24 18:30:23
This is one of the most classic bikes on the market right now. The CZ 350 Twin has been made and manufactured since the late 1970’s and is a very high-quality bike.
The CZ 350 Twin has...
Read more...
-
Current Motor Maxi Scooter looks incredibly trendy
2015-03-24 18:24:31
For fans of scooters, the Current Motor Maxi Scooter is a great purchase.
Being priced at anywhere from $7,000 to $8,000, these scooters are very popular among the most riders. With speeds up to about 60 miles...
Read more...
-
CSR B09 50 suits better for the moped fans
2015-03-24 16:57:40
For fans of mopeds, the CSR B09 50 is one of the better quality bikes to buy. These scooters have been produced since the early 2000’s and are still in production today.
They are a great handling...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 UM Nitrox 125
- 2010 UM Nitrox 150
- 2010 UM Renegade 150 LE
- 2010 UM Renegade 200 LE
- 2010 UM REV 125
- 2010 UM REV 150
- 2010 UM SMF II 125
- 2010 UM SMF II 150
- 2010 UM V2C 650S
- 2010 UM V2S 250R
- 2010 UM V2S 650R
- 2010 UM Xtreet 125
- 2010 UM Xtreet 150
- 2010 UM Xtreet 180
- 2010 UM Xtreet 200
- 2010 UM Xtreet Sport 125
- 2010 UM Xtreet Sport 150
- 2010 Ural Gear Up 750
- 2010 Ural Patrol 750
- 2010 Ural Retro 750

