2010 Brudeli 654L gallery
2010 Brudeli 654L
TYPE: Allround
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 654.70 ccm (39.95 cubic inches) | Power: | 63,02 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | Gearbox: | 6-speed | |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 238.0 kg (524.7 pounds) |
| Seat height: | 860 mm (33.9 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,510 mm (59.4 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 120/70-17 |
| Rear tyre dimensions: | 160/60-17 |
| Front brakes: | Double disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Starter: | Electric |
| Color options: | White |
News
-
Brudeli 654L means Being Completely Different
2015-03-18 18:37:21
Do you have a fetish for unique things in life, even while it comes to the bikes? Then nothing can be a better option for you than choosing the Brudeli 654L. This model is something completely different from►
Read more...
-
Factory Bike Chrono SM 250: easy to handle, easy to own
2015-03-27 02:00:58
One of the coolest and most popular supermotard is the Factory Bike Chrono SM 250.
These bikes were produced and sold beginning in 2004, and they vary in price from $3,400 to $5,600. This bike features a...
Read more...
-
A custom-made chopper of Exile Cycles Bar Hopper
2015-03-27 01:53:49
The Exile Cycles Bar Hopper is one of the best bikes on the market today. It was widely made and sold in 2010, but is still being sold all over the world.
The Exile Cycles Bar Hopper...
Read more...
-
Evolve Helium - for the fans of open roads
2015-03-27 01:46:35
The Evolve Helium is a very lightweight frame. It is a scooter from 2012 and runs on an electric engine. This is a very trendy and popular scooter among new riders and veteran collectors as well.
One...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Puma Navona 250
- 2010 Puma Olimpia 250
- 2010 Puma T-Rex 125
- 2010 Qingqi Grampus QM250T
- 2010 Qingqi Leopard QM50T-8G
- 2010 Qingqi Liger QM200GY-B
- 2010 Qingqi Sport QM125-2D
- 2010 Qingqi Variant QM125T-10R
- 2010 Qlink Commuter 250
- 2010 Qlink Hawk 50
- 2010 Qlink Legacy 250
- 2010 Qlink Pegasus 150
- 2010 Qlink Rave 150
- 2010 Qlink Rave 50
- 2010 Qlink Siena 150
- 2010 Qlink Splendor 400
- 2010 Qlink Star 50
- 2010 Qlink XF 200
- 2010 Qlink XP 200
- 2010 Quantya Strada

