2010 UM Matrix II 150 gallery
2010 UM Matrix II 150
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 149.50 ccm (9.12 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 57.4 x 57.8 mm (2.3 x 2.3 inches) | Gearbox: | 1-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 103.0 kg (227.1 pounds) |
| Seat height: | 889 mm (35.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,351 mm (53.2 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 130/60-13 |
| Rear tyre dimensions: | 130/60-13 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 5.60 litres (1.48 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Black, Blue, Red, Silver |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably►
Read more...
-
MZ ETZ 125 - with greetings from 90s
2015-03-30 15:45:40
Old but gold MZ ETZ 125 with greetings from 90s can still be seen on the roads.
The MZ ETZ 125 is a classic bike that was first made in 1992 and more models were produced in the...
Read more...
-
MV Agusta Brutale improving efficiency
2015-03-30 15:24:39
The fans of brutal Italian bikes would surely love this MV Agusta Brutale - just look at the brand name!
The MV Agusta Brutale is a naked bike from 2013. The MV Agusta Brutale is valued at $11,998...
Read more...
-
MuZ TS 125 imposing in form
2015-03-30 15:18:34
The MuZ TS 125 is a very classic bike that was first made and sold in 1981. This bike handles incredibly easy, and a lot of the skillful riders really like the way it rides and handles.
...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Kinroad XT125
- 2010 Kinroad XT125-16
- 2010 Kinroad XT125-18
- 2010 Kinroad XT125-19 Road King
- 2010 Kinroad XT125-2 Challenger
- 2010 Kinroad XT125-2 Traveller
- 2010 Kinroad XT125-B Mickey
- 2010 Kinroad XT125-BA Mickey Enduro
- 2010 Kinroad XT125-C Hatchet
- 2010 Kinroad XT125-CB Sword
- 2010 Kinroad XT125-CE War Dragon
- 2010 Kinroad XT125-D Cruise
- 2010 Kinroad XT125-F Mars
- 2010 Kinroad XT200GY-3
- 2010 Kinroad XT50-20
- 2010 Kinroad XT50Q
- 2010 Kreidler Enduro 125 DD
- 2010 Kreidler Insignio 125
- 2010 Kreidler Insignio 250 Smokey
- 2010 Kreidler Jigger

