2010 Rieju Marathon 125 PRO gallery
2010 Rieju Marathon 125 PRO
TYPE: Enduro
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 125.00 ccm (7.63 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 52.0 x 58.6 mm (2.0 x 2.3 inches) | Gearbox: | 6-speed |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 107.6 kg (237.2 pounds) |
| Seat height: | 900 mm (35.4 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,395 mm (54.9 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 90/90-21 |
| Rear tyre dimensions: | 120/80-18 |
| Front brakes: | Single disc. Galfer Wave |
| Rear brakes: | Single disc. Galfer Wave |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 6.30 litres (1.66 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Blue, white |
News
-
Have a fun with Rieju RR 125 Fun Bike!
2015-03-30 21:37:17
You have never got more joy that with this Fun Bike! It delivers so much speed and power that you will never change this reliable friend.
The Rieju RR 125 Fun Bike is made by the Gas-Gas►
Read more...
-
A Low-speeder Govecs SC 1.4
2015-03-27 23:14:15
The Govecs SC 1.4 is a great scooter for younger and new riders. Would you like to know why? Because of its low speed, this scooter is absolutely secure!
It began to be produced and manufactured in...
Read more...
-
Gilera RX 125 Arizona handles well on the dirt courses
2015-03-27 23:08:59
The Gilera RX 125 Arizona was first produced in 1985 and is still in production today. This is a very popular offroad and Enduro bike.
It has been very popular among younger riders and avid bike collectors...
Read more...
-
Hunt the City with the Giantco Hunter City 125
2015-03-27 23:05:01
The Giantco Hunter City 125 is a great sports bike from 2010 and there are still versions of it being made today in China. It is a great bike to ride on the sports track, on dirt tracks,...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Giantco Swift 125
- 2010 Giantco Trooper 125
- 2010 Giantco Venus IID 50
- 2010 Giantco Warrior 125
- 2010 Gilera Fuoco 500ie
- 2010 Gilera GP 800
- 2010 Gilera Nexus 300
- 2010 Gilera Runner 50 SP Simoncelli
- 2010 Gilera Runner SP 50
- 2010 Gilera Runner ST 125
- 2010 Gilera Runner ST 200
- 2010 Govecs SC 1.4
- 2010 Govecs SR 1.2
- 2010 GreenTrans Ema98
- 2010 Harley-Davidson FLHR Road King
- 2010 Harley-Davidson FLHRC Road King Classic
- 2010 Harley-Davidson FLHT Electra Glide Standard
- 2010 Harley-Davidson FLHTC Electra Glide Classic
- 2010 Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
- 2010 Harley-Davidson FLHTCUSE CVO Ultra Classic Electra Glide Black

