2007 Malaguti Ciak Master 200 gallery
2007 Malaguti Ciak Master 200
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 151.00 ccm (9.21 cubic inches) | Power: | 10,1 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 60.0 x 57.8 mm (2.4 x 2.3 inches) | Gearbox: | Automatic |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.7:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 117.0 kg (257.9 pounds) |
| Seat height: | 770 mm (30.3 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,380 mm (54.3 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 8.00 litres (2.11 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Silver, royal blue, |
News
-
Turn Obstacles to Zero with Vintage Malaguti 125 YLC
2015-03-24 01:57:29
Malaguti 125 YLC is built as an enduro bike. Manufactured 1987 in Italy, its popularity has spread amongst off-road enthusiasts since it was first out in the market and works same until now.
As per proven reviews,►
Read more...
-
AJP PR4 Enduro - for those who love riding
2015-03-18 15:28:44
The AJP PR4 Enduro that made in Portugal is a great bike both for the beginners as well as those riders who genuinely just love to ride. This bike features Paioli suspension and a see-thru gas tank that...
Read more...
-
The highly controlled ride on Magni Australia
2015-03-24 01:37:57
The bike By Magni is an excellent sports bike with a 992 cc engine and highly performance oriented design. The Magni Australia is extremely attracting and is available in variety of colours red, black, grey and others. Aggressive...
Read more...
-
Trial with the HM Cota 4RT
2015-03-21 17:16:56
One need not be excellent biker to ride the trial bikes. Similar is the HM Cota 4RT bike manufactured by the Italian Honda Montesa. It is unique in its well-thought design, style and performance.
The bike stands...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2007
- 2007 Beta Ark 50 RR
- 2007 Beta Ark 50 X
- 2007 Beta Ark K
- 2007 Beta M4
- 2007 Beta MINI R 107 4T
- 2007 Beta MINICROSS R 10
- 2007 Beta MINICROSS R 12
- 2007 Beta Minitrial
- 2007 Beta R 125 4T
- 2007 Beta REV 3 125
- 2007 Beta REV 3 200
- 2007 Beta REV 3 250
- 2007 Beta REV 3 270
- 2007 Beta REV 4 T - 250
- 2007 Beta REV 80
- 2007 Beta RR 125 Enduro
- 2007 Beta RR 125 Motard
- 2007 Beta RR 250M
- 2007 Beta RR 400 4-Stroke
- 2007 Beta RR 450 4-Stroke

