2011 Kymco Like 200i gallery
2011 Kymco Like 200i
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 163.00 ccm (9.95 cubic inches) | Power: | 10,86 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | Gearbox: | Automatic | |
| Cooling system: | Air | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 111.0 kg (244.7 pounds) |
| Seat height: | 780 mm (30.7 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,320 mm (52.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 120/70-12 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-12 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Starter: | Electric |
| Color options: | Black |
News
-
Kymco Heroism 125 - always reliable, always undated
2015-03-23 17:50:09
Kymco Heroism 125 is a bike which is loved by the owners always. This is because this 125 cc bike is known for its speed as well as for its wonderful service. The owners rarely have complaints against►
Read more...
-
The high performing scooty Innoscooter EM 2500 L
2015-03-23 15:03:25
The scooter by Innoscooter is made colourful enough to attract the passerby. With a colour option of blue and silver, red and black, yellow and black, this bike is merely weighing 85 kg. It has an automatic gearbox...
Read more...
-
The king BMC Choppers Big Daddy
2015-03-18 18:10:03
This bike is one of the bravest as well as the highest rated choppers in the bike manufacturing history. The 6 speed transmission and v2 two-stroke engines with a tank capacity of 15.56 L gives the opportunity to...
Read more...
-
The Bikers Dream Hero Honda CBZ
2015-03-21 17:06:03
This dream bike came into existence in the year 1999. Hero Honda was manufactured by none other than the Hero MotoCorp. This bike can attain a high speed of 111km per hour. The body has been designed beautifully...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2011
- 2011 Yamaha TT-R 125
- 2011 Yamaha TT-R 125 LE
- 2011 Yamaha TT-R 125 LW E
- 2011 Yamaha TT-R 230
- 2011 Yamaha TT-R 50 E
- 2011 Yamaha TW200
- 2011 Yamaha TZR 50
- 2011 Yamaha V Star 1100 Classic
- 2011 Yamaha V Star 1100 Custom
- 2011 Yamaha V Star 1100 Silverado
- 2011 Yamaha V Star 1300
- 2011 Yamaha V Star 1300 Tourer
- 2011 Yamaha V Star 250
- 2011 Yamaha V Star 950
- 2011 Yamaha V Star 950 Tourer
- 2011 Yamaha V Star Classic
- 2011 Yamaha V Star Custom
- 2011 Yamaha V Star Silverado
- 2011 Yamaha Vino 125
- 2011 Yamaha Vino Classic

