2010 UM DSF 125 gallery
2010 UM DSF 125
TYPE: Enduro
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 125.00 ccm (7.63 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 56.0 x 49.7 mm (2.2 x 2.0 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 122.0 kg (269.0 pounds) |
| Seat height: | 914 mm (36.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,461 mm (57.5 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 3.00-21 |
| Rear tyre dimensions: | 4.10-18 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 9.75 litres (2.58 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Black, Blue, Orange, Red |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably►
Read more...
-
MZ ETZ 125 - with greetings from 90s
2015-03-30 15:45:40
Old but gold MZ ETZ 125 with greetings from 90s can still be seen on the roads.
The MZ ETZ 125 is a classic bike that was first made in 1992 and more models were produced in the...
Read more...
-
MV Agusta Brutale improving efficiency
2015-03-30 15:24:39
The fans of brutal Italian bikes would surely love this MV Agusta Brutale - just look at the brand name!
The MV Agusta Brutale is a naked bike from 2013. The MV Agusta Brutale is valued at $11,998...
Read more...
-
MuZ TS 125 imposing in form
2015-03-30 15:18:34
The MuZ TS 125 is a very classic bike that was first made and sold in 1981. This bike handles incredibly easy, and a lot of the skillful riders really like the way it rides and handles.
...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Bimota DB7 Oronero
- 2010 Bimota Tesi 3D
- 2010 Blata Enduro 125 BXE
- 2010 Blata Motard 125 BXM
- 2010 BMC Choppers Big Daddy
- 2010 BMC Choppers Big Daddy ST
- 2010 BMC Choppers Bobber 88
- 2010 BMC Choppers Bobber 88 Barhopper
- 2010 BMC Choppers Hooligan 541
- 2010 BMC Choppers Hooligan 541 240
- 2010 BMC Choppers Hooligan 541 ST
- 2010 BMW F650GS
- 2010 BMW F800GS
- 2010 BMW F800R
- 2010 BMW F800S
- 2010 BMW F800ST
- 2010 BMW G450X
- 2010 BMW G650GS
- 2010 BMW G650X Country
- 2010 BMW HP2 Megamoto

