2001 Sachs ZZ 125 gallery
2001 Sachs ZZ 125
TYPE: Enduro
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 125.00 ccm (7.63 cubic inches) | Power: | 15 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 2 |
| Bore x stroke: | 56.0 x 50.7 mm (2.2 x 2.0 inches) | Gearbox: | 6-speed |
| Cooling system: | Compression: | ||
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 118.0 kg (260.1 pounds) |
| Seat height: | 850 mm (33.5 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,420 mm (55.9 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/70-ZR17 |
| Rear tyre dimensions: | 150/60-ZR17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 14.60 litres (3.86 gallons) |
News
-
Sachs SR 125: better than just a bike
2015-03-31 00:50:14
Even if you're a balanced and brooked no fuss person who used to ride slowly, this Sachs SR 125 bike will make you change your usual style. At the moment when you take the wheel of this "crazy►
Read more...
-
MV Agusta Brutale improving efficiency
2015-03-30 15:24:39
The fans of brutal Italian bikes would surely love this MV Agusta Brutale - just look at the brand name!
The MV Agusta Brutale is a naked bike from 2013. The MV Agusta Brutale is valued at $11,998...
Read more...
-
MuZ TS 125 imposing in form
2015-03-30 15:18:34
The MuZ TS 125 is a very classic bike that was first made and sold in 1981. This bike handles incredibly easy, and a lot of the skillful riders really like the way it rides and handles.
...
Read more...
-
Alabama-built Motus MST hits the city streets!
2015-03-30 15:11:34
Hitting the streets with Motus MST is a kid stuff.
The Motus MST is a current bike that is made in Alabama. The Motus MST is a V4, liquid cooled bike. The wheels are forged, aluminum OZ...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2001
- 2001 Ural Tourist
- 2001 Vertemati S 501 Supermoto
- 2001 VOR 503 Supermoto SM
- 2001 VOR MX 503 Enduro EN
- 2001 VOR MX 503 Motocross
- 2001 Voxan Caf Racer
- 2001 Voxan Cafe Racer
- 2001 Voxan Roadster
- 2001 Yamaha DT 125 R
- 2001 Yamaha FJR 1300
- 2001 Yamaha FZS 1000 Fazer
- 2001 Yamaha FZS 600 Fazer
- 2001 Yamaha FZS 600 S Fazer
- 2001 Yamaha SR 125
- 2001 Yamaha TDM 850
- 2001 Yamaha TDR 125
- 2001 Yamaha TMax 500
- 2001 Yamaha TT 600 R
- 2001 Yamaha TW 125
- 2001 Yamaha VMAX 1200

