2010 Ghezzi-Brian Furia Otto gallery
2010 Ghezzi-Brian Furia Otto
TYPE: Naked bike
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 1064.00 ccm (64.93 cubic inches) | Power: | 87 |
| Engine type: | V2, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 92.0 x 80.0 mm (3.6 x 3.1 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 178.0 kg (392.4 pounds) |
| Seat height: | 790 mm (31.1 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,405 mm (55.3 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 120/60-17 |
| Rear tyre dimensions: | 180/55-17 |
| Front brakes: | Double disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Starter: | Electric |
| Color options: | Black Frame with Red or Blue Fairing. Custom colors available on request. |
News
-
Ghezzi-Brian Supertwin 1100 - cool to look, cool to handle
2015-03-27 22:09:27
The Ghezzi-Brian Supertwin 1100 is a very sporty muscular bike from 2011 that is still in production and manufacturing today.
With its very trendy and sporty look, it has become incredibly popular with the younger riders and►
Read more...
-
Extremely rare Lambretta Due 50
2015-03-23 17:55:05
It is indeed extremely rare to find such features in any 50 cc scooter that you can find in the Lambretta Due 50. These features make the scooter special for each owner who wants to own something that...
Read more...
-
The efficient scooter Keeway ARN 125
2015-03-23 17:11:13
The Keeway make of the year 2010 is a scooter with 125 cc single cylinder, four stroke engines. This scooter is powerful, has the looks and the comfort that a rider looks for.
It has the option...
Read more...
-
Triumph Bonneville, Utah made
2015-03-18 14:58:03
The Triumph Bonneville is a standard motorcycle that has been in production for quite a few decades. It is most famous for its parallel-twin four-stroke engine. The first generation was produced in England from 1959-1983 and production on...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
-
Harley-Davidson FLHTCUSE4 CVO Ultra Classic Electra Glide
-
Harley-Davidson FLSTF Fat Boy Peace Officer
-
Harley-Davidson FXCWC Softail Rocker C
Other motorcycles in 2010
- 2010 Benelli Velvet 125
- 2010 Benelli Velvet 150
- 2010 Benelli Velvet 250
- 2010 Beta Alp 125
- 2010 Beta Alp 200
- 2010 Beta Alp 4.0
- 2010 Beta Ark AC Paddock
- 2010 Beta Ark AC RR
- 2010 Beta ARK LC Skull
- 2010 Beta Ark LC Tribe
- 2010 Beta Ark One AC
- 2010 Beta Evo 200 2T
- 2010 Beta Evo 250 2T
- 2010 Beta Evo 250 4T
- 2010 Beta Evo 290 2T
- 2010 Beta Evo 300 4T
- 2010 Beta Evo 80
- 2010 Beta Evo 80 Junior
- 2010 Beta Evo125 2T
- 2010 Beta M4 4T

