2010 UM Xtreet 150 gallery
2010 UM Xtreet 150
TYPE: Sport
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 149.50 ccm (9.12 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 62.0 x 49.5 mm (2.4 x 1.9 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 124.0 kg (273.4 pounds) |
| Seat height: | 870 mm (34.3 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,350 mm (53.1 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/70-17 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 15.50 litres (4.10 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Black, Blue, Red |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably►
Read more...
-
Senke SK 100, a lonely traveler
2015-03-31 01:27:00
The Senke company released 4 models of motorcycles till nowadays. Its production could be offered to different customer groups, but for those who like light move, we recommend paying attention to the Senke SK 100 motorcycle.
This...
Read more...
-
Scorpa T-Ride 250F conquers the challenges
2015-03-31 01:20:43
Today, there is a plenty of choices concerning the different motorcycles. They are created for different purposes according to their design and specifications.
Among a wide range of two-wheeled vehicles the urban scooters are allocated, whose compact...
Read more...
-
Schwinn Hope 150: a cute pinkie scooter for ladies only
2015-03-31 01:14:10
If speak honestly, the first time I saw this scooter, I couldn't shake the one thought. Its pale pink color hints for what a reason this vehicle was developed and for whom.
Of course, it's hard to...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Honda Deauville 700
- 2010 Honda Deauville 700 C-ABS
- 2010 Honda DN-01
- 2010 Honda Elite
- 2010 Honda Fury
- 2010 Honda Fury ABS
- 2010 Honda GL1800 Gold Wing Deluxe
- 2010 Honda Gold Wing Airbag
- 2010 Honda Gold Wing Audio Comfort
- 2010 Honda Gold Wing Audio Comfort Navi XM
- 2010 Honda Gold Wing Audio Comfort Navi XM ABS
- 2010 Honda Interstate
- 2010 Honda Metropolitan
- 2010 Honda NT700V
- 2010 Honda NT700V ABS
- 2010 Honda PCX
- 2010 Honda Ruckus
- 2010 Honda S-Wing 125
- 2010 Honda Sabre
- 2010 Honda Sabre ABS

