2009 Derbi Mulhacen Cafe 125 gallery
2009 Derbi Mulhacen Cafe 125
TYPE: Naked bike
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.20 ccm (7.58 cubic inches) | Power: | 15 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 58.0 x 47.0 mm (2.3 x 1.9 inches) | Gearbox: | 6-speed |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | 12.0:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 120.0 kg (264.6 pounds) |
| Seat height: | 785 mm (30.9 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,326 mm (52.2 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/70-17 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 13.00 litres (3.43 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Red/black |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably...
Read more...
-
Ural M-63 - from the range of heavy bikes
2015-03-31 12:17:22
The Ural M-63 belongs to heavy class motorcycles. This motorcycle was launched on the motorcycle Orbitsc factory.
The first bike was made at the factory in 1964. The Ural M-63 replaced the motorcycle Ural M-62. The main...
Read more...
-
Vyrus 984 C3 V2: a technical attempt to reach a miracle
2015-03-31 12:03:47
Vyrus 984 C3 V2 is a piece of artful work of David Rodrigo, the genius designer. Considering to be a king of techno design, Rodrigo embodied in the life a plenty of amazing technological discoveries.
Vyrus 984...
Read more...
-
Vuka RM 125, a new leader of South African market
2015-03-31 11:55:27
Vuka Scuta, a South African company, started its work in 2006. Now Vuka is engaged in the manufacture and sale of scooters.
On the wave of a huge increase in the popularity of these vehicles in the...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2009
- 2009 Lifan Delta 250cc V Twin
- 2009 Lifan Huntaway 200
- 2009 Lifan LF125-7D
- 2009 Lifan LF200 GS Sport
- 2009 Lifan LF250 Cruiser
- 2009 Lifan LF250 Elite
- 2009 Lifan LF400 V Twin
- 2009 Lifan LF50QGY
- 2009 Lifan Matrix 125
- 2009 Lifan Metro 50
- 2009 Lifan Smart 125
- 2009 Lifan Smart 50
- 2009 Linhai Drive In
- 2009 Linhai Eggy 125
- 2009 Linhai Mainstreet 300
- 2009 Linhai Monarch 125
- 2009 Linhai Prince 50
- 2009 LML Adreno FX
- 2009 LML Beamer
- 2009 LML Freedom DX

