2010 Beta RR 125 4T Motard gallery
2010 Beta RR 125 4T Motard
TYPE: Super motard
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 54.0 x 54.0 mm (2.1 x 2.1 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Compression: | 10.0:1 | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 103.0 kg (227.1 pounds) |
| Seat height: | 920 mm (36.2 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,370 mm (53.9 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/80-17 |
| Rear tyre dimensions: | 130/80-17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 6.00 litres (1.59 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Black/red7white |
News
-
Beta Alp 200 survives all the competition
2015-03-18 17:37:51
For bike lovers, it is extremely important to know if they can ride off the roads as well. For riding off roads with an equally satisfying performance, the Beta Alp 200 bike manufacturers have provided them with a►
Read more...
-
Can-Am MX6 400: A wonderful crossover bike
2015-03-18 21:45:34
In the year 1980 the Can-Am MX6 400 bike came into existence, and it is still going strong. There is no shortage of popularity for this bike in the market. You would often find bike enthusiasts riding the...
Read more...
-
Cagiva Mito 125: An unrestricted wonder
2015-03-18 21:19:17
Cagiva Mito 125 is an object of desire for both those who love to ride a motorcycle and those who are learning to ride a motorcycle. The handling is wonderful and comes with a slick gearbox, good braking...
Read more...
-
CMC DeLuxe makes your riding really Deluxe!
2015-03-18 23:13:41
The CMC DeLuxe is a scooter vehicle known for its impressive features. The vehicle is easy to ride and brings an amazing feeling while on the way. The popularity has increased a lot since it was produced. The...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 TM racing EN 300
- 2010 TM racing EN 450 F e.s.
- 2010 TM racing EN 530 F e.s.
- 2010 TM racing MX 125
- 2010 TM racing MX 144
- 2010 TM racing MX 250
- 2010 TM racing MX 250 Fi
- 2010 TM racing MX 300
- 2010 TM racing MX 450 F
- 2010 TM racing MX 530 F
- 2010 TM racing SMM 125 B. D.
- 2010 TM racing SMM 450 F B. D. e.s.
- 2010 TM racing SMM 530 F B. D. e.s.
- 2010 TM racing SMR 125
- 2010 TM racing SMR 450 F e.s.
- 2010 TM racing SMR 530 F e.s.
- 2010 TM racing SMX 450 F Comp
- 2010 TM racing SMX 660 F Comp
- 2010 Tomos Arrow
- 2010 Tomos MC 50 Junior

