2005 MZ SM 125 gallery
2005 MZ SM 125
TYPE: Super motard
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | 11 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | Gearbox: | ||
| Cooling system: | Compression: | ||
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 129.5 kg (285.5 pounds) |
| Seat height: | 830 mm (32.7 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,440 mm (56.7 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/70-17 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 12.50 litres (3.30 gallons) |
News
-
MZ ETZ 125 - with greetings from 90s
2015-03-30 15:45:40
Old but gold MZ ETZ 125 with greetings from 90s can still be seen on the roads.
The MZ ETZ 125 is a classic bike that was first made in 1992 and more models were produced in the►
Read more...
-
The strong and powerful LML Beamer
2015-03-23 22:58:03
This bike is an entry level sports type bike manufactured in the year 2010 by the LML bike makers. The LML Beamer bike sports a sleek design and a strong body aimed to perform on the roads. The...
Read more...
-
Feel Comfortable with Buell Blast
2015-03-18 21:05:13
It is not the features that make the Buell Blast a hit; but its class that makes it different from other types of motorcycles in the market despite its basic features. It is a part of the Harley-Davidson...
Read more...
-
Kinroad XT100-9 Blue Eagle grabs all the attention
2015-03-23 17:28:45
Those of you who are really looking for a sports bike for them the best option in the market is the Kinroad XT100-9 Blue Eagle.
The bike was introduced in the year 2010 and since then it...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2005
- 2005 Suzuki Intruder Classic 800
- 2005 Suzuki Intruder LC 250
- 2005 Suzuki JR 50
- 2005 Suzuki Katana 600
- 2005 Suzuki Katana 750
- 2005 Suzuki RM 125
- 2005 Suzuki RM 250
- 2005 Suzuki RM 65
- 2005 Suzuki RM 85
- 2005 Suzuki RM 85 L
- 2005 Suzuki RM-Z250
- 2005 Suzuki RMZ 450
- 2005 Suzuki RV 125 VanVan
- 2005 Suzuki Skywave 250 Type S
- 2005 Suzuki Skywave 400 Type S
- 2005 Suzuki Skywave 650 LX
- 2005 Suzuki ST 250
- 2005 Suzuki Street Magic II
- 2005 Suzuki SV 1000 S
- 2005 Suzuki SV 400 S

