2010 Moto Guzzi Breva 750 gallery
2010 Moto Guzzi Breva 750
TYPE: Naked bike
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 744.00 ccm (45.40 cubic inches) | Power: | 47,6 |
| Engine type: | V2, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 80.0 x 74.0 mm (3.1 x 2.9 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.6:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 182.0 kg (401.2 pounds) |
| Seat height: | 790 mm (31.1 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,449 mm (57.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/70-17 |
| Rear tyre dimensions: | 130/80-17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 18.00 litres (4.76 gallons) |
| Color options: | Black, red |
News
-
Moto Guzzi V7 Stone, an icon bike in the riding world
2015-03-30 03:28:32
The Moto Guzzi V7 Stone is a very popular bike from 2014 and is still being produced and manufactured today. Keeping the respect to the bike traditions, it is truly stylish and really iconic vehicle.
Young riders►
Read more...
-
MBK Flame 125 - an ideal scooter for the city streets
2015-03-30 02:28:03
The MBK Flame 125 was first produced in 2004 and is a very popular scooter for those who love riding on the city streets or smaller highways. The main thing is its comfort and easy-to-handle options.
The...
Read more...
-
Mavizen TTX02 - for those learning to ride
2015-03-30 02:23:35
The Mavizen TTX02 is a bike that was first made and manufactured in 2012. This racing, sport bike is slender and sleek.
It has an electric engine and a twin DC, brushed motor. It is very popular...
Read more...
-
The Matchless G 80 E one of the vintage bikes from the late 80s
2015-03-30 02:19:07
The Matchless G 80 E is one of the vintage bikes from the late 1980’s, with models being produced well into 1988. This bike is in the category of classic motorcycles and is one of the best for...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Moto Guzzi California Classic
- 2010 Moto Guzzi California Vintage
- 2010 Moto Guzzi Griso 8V
- 2010 Moto Guzzi Griso 8V Special Edition
- 2010 Moto Guzzi MGS-01 Corsa
- 2010 Moto Guzzi Nevada Classic 750
- 2010 Moto Guzzi Norge 1200 GT
- 2010 Moto Guzzi Norge 1200 T
- 2010 Moto Guzzi Stelvio 1200cc ABS
- 2010 Moto Guzzi Stelvio 1200cc NTX 4V
- 2010 Moto Guzzi V7 Cafe Classic
- 2010 Moto Guzzi V7 Classic
- 2010 Moto Morini 1200 Sport
- 2010 Moto Morini 9 1/2
- 2010 Moto Morini Corsaro 1200
- 2010 Moto Morini Corsaro 1200 Veloce
- 2010 Moto Morini Corsaro Avio
- 2010 Moto Morini Granpasso H83
- 2010 Moto Morini Scrambler
- 2010 Motobi Zanzani 250 6 Tiranti

