2010 Tank Sports Vision Topline Khaos gallery
2010 Tank Sports Vision Topline Khaos
TYPE: Sport
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 249.00 ccm (15.19 cubic inches) | Power: | 17 |
| Engine type: | Twin, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | Gearbox: | 5-speed | |
| Cooling system: | Air | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 110.2 kg (243.0 pounds) |
| Seat height: | 737 mm (29.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,341 mm (52.8 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/90-16 |
| Rear tyre dimensions: | 130/90-15 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 7.57 litres (2.00 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Black, blue, red |
News
-
Tank Sports Mini Custom 50, an ecological chopper
2015-03-31 02:46:34
Usually under the name "chopper" we understand a classic cruiser, a heavy bike with very impressive size and a huge amount of chrome parts, bags from the skin on the sides, teardrop-shaped gas tank.
It has wide►
Read more...
-
Modenas Ceria 100 explains the vibrant colors
2015-03-30 03:03:32
Modenas sounds like Modernity, and that's quite true in this case. The Modenas Ceria 100 is a scooter from 2011. IT has a single cylinder, four-stroke engine and an automatic, belt transmission.
The Modenas Ceria 100 has...
Read more...
-
Mission: completed with Mission One
2015-03-30 02:58:57
The Mission One is a very trendy and sleek sports bike. But its main feature isthe electric powertrain. It is one of the most popular bikes of today and has quite the hefty price tag of $5,500 to...
Read more...
-
Minsk 12 - proven over time
2015-03-30 02:54:32
The Minsk 12 is a great bike if you are looking for a vintage, naked bike. This bike was first produced and manufactured in Belarus and many older models are still being sold, but this model is not...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Yamaha Road Star S
- 2010 Yamaha Road Star Silverado
- 2010 Yamaha Road Star Silverado S
- 2010 Yamaha Royal Star Venture S
- 2010 Yamaha Slider Naked
- 2010 Yamaha Star Raider
- 2010 Yamaha Star Raider S
- 2010 Yamaha Star Roadliner S
- 2010 Yamaha Star Stratoliner Deluxe
- 2010 Yamaha Star Stratoliner S
- 2010 Yamaha TDM 900A
- 2010 Yamaha TMAX
- 2010 Yamaha TMAX ABS
- 2010 Yamaha TMAX White Max
- 2010 Yamaha TMAX White Max ABS
- 2010 Yamaha TT-R 110E
- 2010 Yamaha TT-R 125 LE
- 2010 Yamaha TT-R 230
- 2010 Yamaha TT-R 50 E
- 2010 Yamaha TW200

