2007 Malaguti F10 Jet Line Wap gallery
2007 Malaguti F10 Jet Line Wap
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 49.20 ccm (3.00 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 2 |
| Bore x stroke: | Gearbox: | Automatic | |
| Cooling system: | Air | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 74.0 kg (163.1 pounds) |
| Seat height: | 780 mm (30.7 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,175 mm (46.3 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 100/80-10 |
| Rear tyre dimensions: | 100/80-10 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 8.50 litres (2.25 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Silver, dark blue, mat velvet blue, mat velvet black, white |
News
-
Turn Obstacles to Zero with Vintage Malaguti 125 YLC
2015-03-24 01:57:29
Malaguti 125 YLC is built as an enduro bike. Manufactured 1987 in Italy, its popularity has spread amongst off-road enthusiasts since it was first out in the market and works same until now.
As per proven reviews,►
Read more...
-
Shineray XY125-5 is ready to all possible issues on your way
2015-03-31 01:37:32
If you have a desire to run fast across city streets or to make breathtaking jumps, Shineray XY125-5 is your happy choice.
Almost all motorcycles that belong to Enduro class, in fact, constitute a light bike with...
Read more...
-
Sherco Trial 2.9 if fond of doing stunts
2015-03-31 01:32:12
I don't want to start my story about Sherco Trial 2.9 with the fact like that the bike has not seat, passenger foot pegs and what volume of its tank.
By the way, according to experienced users,...
Read more...
-
Senke SK 100, a lonely traveler
2015-03-31 01:27:00
The Senke company released 4 models of motorcycles till nowadays. Its production could be offered to different customer groups, but for those who like light move, we recommend paying attention to the Senke SK 100 motorcycle.
This...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2007
- 2007 Yamaha Midnight Warrior
- 2007 Yamaha Morphous
- 2007 Yamaha MT-01
- 2007 Yamaha MT-03
- 2007 Yamaha Neo´s
- 2007 Yamaha Night Max
- 2007 Yamaha Night Max ABS
- 2007 Yamaha PW50
- 2007 Yamaha PW80
- 2007 Yamaha Road Star
- 2007 Yamaha Road Star Midnight
- 2007 Yamaha Road Star Midnight Silverado
- 2007 Yamaha Road Star Silverado
- 2007 Yamaha Roadliner
- 2007 Yamaha Roadliner Midnight
- 2007 Yamaha Roadliner S
- 2007 Yamaha Royal Star Tour Deluxe
- 2007 Yamaha Royal Star Venture
- 2007 Yamaha Slider Naked
- 2007 Yamaha Stratoliner

