2009 Derbi GPR 50 Nude gallery
2009 Derbi GPR 50 Nude
TYPE: Naked bike
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 49.00 ccm (2.99 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 2 |
| Bore x stroke: | 39.9 x 40.0 mm (1.6 x 1.6 inches) | Gearbox: | 6-speed |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | 11.5:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 102.0 kg (224.9 pounds) |
| Seat height: | 845 mm (33.3 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,310 mm (51.6 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 100/80-17 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 13.00 litres (3.43 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Red/black, white |
News
-
Montesa Cota 315 R, a low-hanging fruit
2015-03-30 03:14:31
The Montesa Cota 315 R is a trial bike from 2001. It was very popular among many different split-levelled riders.
The young riders love it because of how little effort is required to handle and how easy...
Read more...
-
Go wild on the track with Mondial Piega 1000
2015-03-30 03:09:04
Riders go wild with this model, and it is quite understandable! The Mondial Piega 1000 is a bike from 2002 that is not only sporty, but very sleek and refined model.
Young riders love this awesome bike...
Read more...
-
Modenas Ceria 100 explains the vibrant colors
2015-03-30 03:03:32
Modenas sounds like Modernity, and that's quite true in this case. The Modenas Ceria 100 is a scooter from 2011. IT has a single cylinder, four-stroke engine and an automatic, belt transmission.
The Modenas Ceria 100 has...
Read more...
-
Mission: completed with Mission One
2015-03-30 02:58:57
The Mission One is a very trendy and sleek sports bike. But its main feature isthe electric powertrain. It is one of the most popular bikes of today and has quite the hefty price tag of $5,500 to...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2009
- 2009 Can-Am Spyder Roadster SE5
- 2009 Can-Am Spyder Roadster SM5
- 2009 CCM 404 DS Trail
- 2009 CCM 450 DS
- 2009 CCM 450 DS Supermoto
- 2009 CCM C-XR125-E
- 2009 CCM C-XR125-M
- 2009 CCM C-XR125-S
- 2009 CCM C-XR230-E
- 2009 CCM C-XR230-S
- 2009 CCM CR-40
- 2009 CCM FT35s
- 2009 CCM FT710
- 2009 CCM R35
- 2009 CCM R45
- 2009 CCM RL125
- 2009 CCM SM125
- 2009 CCM SR40
- 2009 CCM TL125
- 2009 CCM X-TR250

