2006 UM DSF 200 gallery
2006 UM DSF 200
TYPE: Enduro
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 196.00 ccm (11.96 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 69.0 x 53.0 mm (2.7 x 2.1 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 122.9 kg (271.0 pounds) |
| Seat height: | 889 mm (35.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,422 mm (56.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 3.0-21 |
| Rear tyre dimensions: | 4.1-18 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Starter: | Electric & kick |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably►
Read more...
-
an Italian Passion of Motom Dolcevita
2015-03-30 14:42:45
The Motom Dolcevita is an Italian scooter with which one can fully express all the passion to riding and love of life.
It was produced and manufactured in 2010. Dolcevita has a single cylinder, four-stroke engine and...
Read more...
-
Motolevo 125 wins over enthusiasts!
2015-03-30 14:36:23
The Motolevo 125 was first produced and manufactured in 2000, and immediately won over the bike enthusiasts.
It is a very popular classic bike among veteran and younger riders. It handles very well and is easy to...
Read more...
-
MotoCzysz C1 990: difficult to pronounce, easy to ride
2015-03-30 04:03:04
If you can pronounce the awfully difficult brand name of this bike, you definitely can ride it!
The MotoCzysz C1 990 is from 2011 and is considered to be a sports bike. This is one of the...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2006
- 2006 Tomos Sportmate 50
- 2006 Tomos Street Soul
- 2006 Tomos Streetmate 50
- 2006 Tomos Youngst r Racing
- 2006 Tomos YoungstR 50
- 2006 Triumph America
- 2006 Triumph Bonneville
- 2006 Triumph Bonneville T100
- 2006 Triumph Daytona 675
- 2006 Triumph Daytona 955i
- 2006 Triumph Rocket III
- 2006 Triumph Rocket III Classic
- 2006 Triumph Scrambler
- 2006 Triumph Speed Four
- 2006 Triumph Speed Triple
- 2006 Triumph Speedmaster
- 2006 Triumph Sprint ST
- 2006 Triumph Sprint ST ABS
- 2006 Triumph Thruxton 900
- 2006 Triumph Tiger

