2011 Sachs Bee 125 gallery
2011 Sachs Bee 125
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | 8,98 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | Gearbox: | Automatic | |
| Cooling system: | Air | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 96.0 kg (211.6 pounds) |
| Seat height: | 770 mm (30.3 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,240 mm (48.8 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 3.50-10 |
| Rear tyre dimensions: | 3.50-10 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 6.50 litres (1.72 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Orange/white, red/white, bordeaux, silver |
News
-
Sachs SR 125: better than just a bike
2015-03-31 00:50:14
Even if you're a balanced and brooked no fuss person who used to ride slowly, this Sachs SR 125 bike will make you change your usual style. At the moment when you take the wheel of this "crazy►
Read more...
-
Check out this mini GRC Moto Midimoto RR.04
2015-03-27 23:23:00
It seems incredible, but it exists! Moreover, this Midimoto RR is quite a realistic thing!
The GRC Moto Midimoto RR.04v was first produced and manufactured in 2011 and still is on the market today. It is a...
Read more...
-
A Low-speeder Govecs SC 1.4
2015-03-27 23:14:15
The Govecs SC 1.4 is a great scooter for younger and new riders. Would you like to know why? Because of its low speed, this scooter is absolutely secure!
It began to be produced and manufactured in...
Read more...
-
Gilera RX 125 Arizona handles well on the dirt courses
2015-03-27 23:08:59
The Gilera RX 125 Arizona was first produced in 1985 and is still in production today. This is a very popular offroad and Enduro bike.
It has been very popular among younger riders and avid bike collectors...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
-
Harley-Davidson Sportster Seventy-Two
-
Harley-Davidson Road Glide Custom
-
Harley-Davidson Softail Fat Boy Special
Other motorcycles in 2011
- 2011 MV Agusta Brutale
- 2011 MV Agusta Brutale 1090RR
- 2011 MV Agusta Brutale 990R
- 2011 MV Agusta F3
- 2011 MV Agusta F4
- 2011 MZ Anthony 50 2T
- 2011 MZ Charly Electroroller Evo
- 2011 MZ Emmely 125 4T
- 2011 MZ Emmely 50 4T
- 2011 MZ Emmely E-Scooter
- 2011 MZ Emmely EL2-Hybrid
- 2011 MZ Emmely EL3-Hybrid
- 2011 NCR 848
- 2011 NCR Leggera
- 2011 NCR M16
- 2011 NCR Macchia Nera Concept
- 2011 NCR Mike Hailwood TT
- 2011 NCR Millona One Shot
- 2011 NCR Millona R
- 2011 NCR Millona S

