2009 MBK Stunt Naked gallery
2009 MBK Stunt Naked
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 49.90 ccm (3.04 cubic inches) | Power: | 3,62 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 2 |
| Bore x stroke: | 40.0 x 39.2 mm (1.6 x 1.5 inches) | Gearbox: | Automatic |
| Cooling system: | Air | Compression: | 11.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 267.0 kg (588.6 pounds) |
| Seat height: | 787 mm (31.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,202 mm (47.3 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 120/80-12 |
| Rear tyre dimensions: | 130/90-10 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 5.50 litres (1.45 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
News
-
MBK Flame 125 - an ideal scooter for the city streets
2015-03-30 02:28:03
The MBK Flame 125 was first produced in 2004 and is a very popular scooter for those who love riding on the city streets or smaller highways. The main thing is its comfort and easy-to-handle options.
The►
Read more...
-
Rucker Performance Assassin bears a self-explanatory name
2015-03-27 02:29:23
This brand was created in 2004 with the founding of the company Rucker Performance Ent. (RP for short). Today RP offers an excellent range of impressive vehicles, what consists of four produced motorcycles: Assassin, Gauntlet, Predator, Vandal as...
Read more...
-
Roxon P-ONE 10/10 makes your city ride much easier
2015-03-27 02:22:43
From the moment they were created, motorcycles always attracted thousands and thousands of thrill-seekers, adrenaline and headwind junkies.
Today the bike is not necessarily a wild horse that will take you on the highway at breakneck speed....
Read more...
-
Rokon Ranger, a thick-and-thin friend
2015-03-27 02:14:01
Today we will meet with Rokon, an all-wheel drive motorcycle. It was produced in the 50s of the last century in the US by the Rokon Company. This unique bike still retains its popularity among hunters, explorers of...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2009
- 2009 Honda FourTrax Rancher
- 2009 Honda FourTrax Rancher 4x4
- 2009 Honda FourTrax Recon
- 2009 Honda FourTrax Rincon GPScape
- 2009 Honda Gold Wing Airbag
- 2009 Honda Gold Wing Audio/Comfort/Navi/XM
- 2009 Honda Gold Wing Audio/Comfort/Navi/XM/ABS
- 2009 Honda Interceptor
- 2009 Honda Interceptor ABS
- 2009 Honda Lead
- 2009 Honda Metropolitan
- 2009 Honda NT700V Deauville
- 2009 Honda PS125i
- 2009 Honda PS150i
- 2009 Honda Rebel
- 2009 Honda Ruckus
- 2009 Honda S-Wing 125
- 2009 Honda S-Wing 150
- 2009 Honda SH125i
- 2009 Honda SH150i

