2004 Daelim Daystar VL 125 L gallery
2004 Daelim Daystar VL 125 L
TYPE: Cruiser
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.10 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | 13,2 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 56.5 x 49.5 mm (2.2 x 1.9 inches) | Gearbox: | |
| Cooling system: | Air | Compression: | 11.5:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 160.0 kg (352.7 pounds) |
| Seat height: | 700 mm (27.6 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,505 mm (59.3 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 90/90-18 |
| Rear tyre dimensions: | 130/90-15 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 17.30 litres (4.57 gallons) |
| Color options: | Red, Black, Grey, Light grey |
News
-
The Daelim Roadwin 125, a racing demon
2015-03-24 18:35:25
For fans of racing scooters, the Daelim Roadwin 125 is a great find! Daelim has been making racing scooters for decades and continues to make and manufacture them. These bikes are some of the best quality scooters on►
Read more...
-
Roehr 1130 Superbike, exotic and breathless
2015-03-30 21:46:19
The Roehr 1130 Superbike is a sports bike from 2008 and is one of the newest generations of American motorcycles. Looking exotic, isn't it?
These bikes are valued at $39,995 and have a V2, four-stroke engine and...
Read more...
-
Have a fun with Rieju RR 125 Fun Bike!
2015-03-30 21:37:17
You have never got more joy that with this Fun Bike! It delivers so much speed and power that you will never change this reliable friend.
The Rieju RR 125 Fun Bike is made by the Gas-Gas...
Read more...
-
Convenience and Power means Ridley Auto-Glide Chopper
2015-03-30 21:29:31
The Ridley Auto-Glide Chopper is considered to be an auto-glider classic bike and was first manufactured in 2009. The Ridley Auto-Glide Chopper is unexpectedly simple to handle and many of the green unexperienced riders consider it as a...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2004
- 2004 Husaberg FS 450 e
- 2004 Husaberg FS 650 E
- 2004 Husqvarna CR 125
- 2004 Husqvarna CR 250
- 2004 Husqvarna SM 125 S
- 2004 Husqvarna SM 450
- 2004 Husqvarna SM 570 R
- 2004 Husqvarna SM 610 S
- 2004 Husqvarna SMR 630
- 2004 Husqvarna TC 250
- 2004 Husqvarna TC 450
- 2004 Husqvarna TE 450
- 2004 Husqvarna TE 570
- 2004 Husqvarna TE 610 E
- 2004 Husqvarna WR 125
- 2004 Husqvarna WR 250
- 2004 Husqvarna WRE 125
- 2004 Hyosung GA 125 F Cruiser II
- 2004 Hyosung GF 125 Speed
- 2004 Hyosung GT 125 Comet

