2006 UM DS 200 gallery
2006 UM DS 200
TYPE: Enduro
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 196.00 ccm (11.96 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 69.0 x 53.0 mm (2.7 x 2.1 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.0:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 123.0 kg (271.2 pounds) |
| Seat height: | 914 mm (36.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,422 mm (56.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 3.0-21 |
| Rear tyre dimensions: | 4.1-18 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 9.99 litres (2.64 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Red, orange, black, azul |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably►
Read more...
-
Go the Distance, Go with the Mahindra Duro Scooter Bike
2015-03-24 01:44:48
Mahindra Duro is a four-stroke scooter manufactured in India. The bike has a 125cc, 8 bhp engine that can muscle through tough terrain. This is highly supported
This is highly supported with the engine which kicks off...
Read more...
-
The high performing scooty Innoscooter EM 2500 L
2015-03-23 15:03:25
The scooter by Innoscooter is made colourful enough to attract the passerby. With a colour option of blue and silver, red and black, yellow and black, this bike is merely weighing 85 kg. It has an automatic gearbox...
Read more...
-
The king BMC Choppers Big Daddy
2015-03-18 18:10:03
This bike is one of the bravest as well as the highest rated choppers in the bike manufacturing history. The 6 speed transmission and v2 two-stroke engines with a tank capacity of 15.56 L gives the opportunity to...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2006
- 2006 Macbor XC 510 S
- 2006 Macbor XC 512 PRO
- 2006 Macbor XC 512 R 6V
- 2006 Macbor XC 512 Racing
- 2006 Macbor XC 512 S
- 2006 Macbor XC 512 T
- 2006 Macbor XC R 125
- 2006 Malaguti Ciak Master 125
- 2006 Malaguti Ciak Master 150
- 2006 Malaguti Ciak Master 50
- 2006 Malaguti Ciak Master 50 4T
- 2006 Malaguti Drakon 50
- 2006 Malaguti Drakon NKD 50 Ducati Corse
- 2006 Malaguti F10 Wap 50
- 2006 Malaguti F15 Firefox Ducati SBK
- 2006 Malaguti F15 Firefox Mechatronic
- 2006 Malaguti FireFox 50 Air
- 2006 Malaguti Grizzly 10
- 2006 Malaguti Grizzly 12
- 2006 Malaguti Madison 3 125

