2003 Suzuki DR-Z125L gallery
2003 Suzuki DR-Z125L
TYPE: Enduro
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 57.0 x 48.8 mm (2.2 x 1.9 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.5:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 81.0 kg (178.6 pounds) |
| Seat height: | 805 mm (31.7 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,270 mm (50.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 70/100-19 |
| Rear tyre dimensions: | 90/100-16 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 6.60 litres (1.74 gallons) |
News
-
Suzuki Bandit 400 is ideal for the urban ride
2015-03-31 02:12:22
If you are a resident of the metropolis, who wants to choose the first motorcycle and feel a real drive, the perfect choice for you will become Suzuki Bandit 400!
Why Bandit? Because this bike has excellent►
Read more...
-
Rucker Performance Assassin bears a self-explanatory name
2015-03-27 02:29:23
This brand was created in 2004 with the founding of the company Rucker Performance Ent. (RP for short). Today RP offers an excellent range of impressive vehicles, what consists of four produced motorcycles: Assassin, Gauntlet, Predator, Vandal as...
Read more...
-
Roxon P-ONE 10/10 makes your city ride much easier
2015-03-27 02:22:43
From the moment they were created, motorcycles always attracted thousands and thousands of thrill-seekers, adrenaline and headwind junkies.
Today the bike is not necessarily a wild horse that will take you on the highway at breakneck speed....
Read more...
-
Rokon Ranger, a thick-and-thin friend
2015-03-27 02:14:01
Today we will meet with Rokon, an all-wheel drive motorcycle. It was produced in the 50s of the last century in the US by the Rokon Company. This unique bike still retains its popularity among hunters, explorers of...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2003
- 2003 Motorhispania Furia SM
- 2003 Motorhispania RX 50 Racing
- 2003 MV Agusta F4 Agostini
- 2003 MV Agusta F4 Brutale S
- 2003 MV Agusta F4 Brutale Serie Oro
- 2003 MV Agusta F4 S 750 1+1 EVO 3
- 2003 MV Agusta F4 S 750 EVO 3
- 2003 MV Agusta F4 SPR
- 2003 MZ 1000 S
- 2003 MZ 660 Baghira Street Moto
- 2003 MZ 660 Mastiff
- 2003 MZ RT 125
- 2003 MZ SM 125
- 2003 MZ SX 125
- 2003 Peugeot Speedfight 2 100 WRC
- 2003 Peugeot XP 6 S Supermotard
- 2003 Peugeot XP 6 S Trail
- 2003 Peugeot XR 6 Sport
- 2003 Praga CD 430
- 2003 Praga CD 610

