2010 Rieju Marathon 125 SM gallery
2010 Rieju Marathon 125 SM
TYPE: Super motard
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 125.00 ccm (7.63 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 52.0 x 58.6 mm (2.0 x 2.3 inches) | Gearbox: | 6-speed |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 107.0 kg (235.9 pounds) |
| Seat height: | 900 mm (35.4 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,395 mm (54.9 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 100/80-17 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 6.30 litres (1.66 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | White/red, black |
News
-
Have a fun with Rieju RR 125 Fun Bike!
2015-03-30 21:37:17
You have never got more joy that with this Fun Bike! It delivers so much speed and power that you will never change this reliable friend.
The Rieju RR 125 Fun Bike is made by the Gas-Gas►
Read more...
-
Lintex HT125T-25 scooter drives the European way
2015-03-23 22:51:25
The Lintex HT125T-25 Scooter was first manufactured in the year 2012 while designed in the year 2007 in a clean&simple European style.
It has a powerful single-cylinder four-stroke engine with 124 cc displacement. This scooter can attain...
Read more...
-
Riding off roads with the Husaberg FC 501
2015-03-23 14:42:39
There are many powerful bikes available, but only some to be able to fight difficult terrain roads. One of such bikes is the Husaberg FC 501 that gives the rider the desired power and control to smoothly cross...
Read more...
-
APC Double Down - Enjoy to Maximum
2015-03-18 16:54:19
The APC Double Down started manufacturing on 2007 and still marketable now. Its original price depreciated down to around $22, 000 to $26, 500.
This bike is popular among new and old time riders for the comfort...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
-
Harley-Davidson 1340 Softail Custom
-
Harley-Davidson 1340 Softail Fat Boy
-
Harley-Davidson 1340 Low Rider Custom
Other motorcycles in 2010
- 2010 Qlink Legacy 250
- 2010 Qlink Pegasus 150
- 2010 Qlink Rave 150
- 2010 Qlink Rave 50
- 2010 Qlink Siena 150
- 2010 Qlink Splendor 400
- 2010 Qlink Star 50
- 2010 Qlink XF 200
- 2010 Qlink XP 200
- 2010 Quantya Strada
- 2010 Quantya Track
- 2010 Rhino Hunter S FLM 001
- 2010 Rhino Hunter S FLM 003
- 2010 Rhino Hunter Softail FLM 004
- 2010 Rhino Hunter Softail FLM 005
- 2010 Rieju e-Bicy Alu
- 2010 Rieju e-Bicy Folding
- 2010 Rieju Marathon 125
- 2010 Rieju Marathon 125 PRO

