2007 Malaguti Madison 3 125ie gallery
2007 Malaguti Madison 3 125ie
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | 22 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 72.0 x 60.0 mm (2.8 x 2.4 inches) | Gearbox: | |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 158.0 kg (348.3 pounds) |
| Seat height: | 795 mm (31.3 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,410 mm (55.5 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 120/70-14 |
| Rear tyre dimensions: | 140/60-14 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 8.50 litres (2.25 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Arctic silver, velvet blue, orange, velvet black |
News
-
Turn Obstacles to Zero with Vintage Malaguti 125 YLC
2015-03-24 01:57:29
Malaguti 125 YLC is built as an enduro bike. Manufactured 1987 in Italy, its popularity has spread amongst off-road enthusiasts since it was first out in the market and works same until now.
As per proven reviews,►
Read more...
-
Feel free with Piaggio Free 50
2015-03-30 17:59:19
The Piaggio Free 50 is a scooter that was made and manufactured in 1992. The Piaggio Free 50 has a single cylinder, two-stroke engine, and a horsepower of 3.75 at 6,500 RPMs.
This scooter is a useful...
Read more...
-
Use i-phone, ride i-charge… PGO i-Charge 125, of course!
2015-03-30 17:56:18
The PGO i-Charge 125 is one of the most popular scooters that came out in 2008. It is a scooter that is still sold all over the world and is a great starter (and non-expensive! that's important) bike...
Read more...
-
Peugeot Speedfight 2, or how far a tuning can come
2015-03-30 17:53:28
The Peugeot Speedfight 2 is a very powerful scooter that was made and manufactured in 2006. The Peugeot Speedfight 2 became very popular because of its punchy engine and very powerful brakes.
It is a great starter...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2007
- 2007 Chang-Jiang BD 50QT-5A
- 2007 Chang-Jiang BD 50QT-5D 125
- 2007 Chang-Jiang BD 50QT-5D 150
- 2007 Chang-Jiang BD50QT-9 125
- 2007 Chang-Jiang BD50QT-9 150
- 2007 Chang-Jiang GY 110
- 2007 Chang-Jiang GY 110-A
- 2007 Chang-Jiang GY 125
- 2007 Chang-Jiang GY 125-A
- 2007 Chang-Jiang GY 150
- 2007 Chang-Jiang GY 150-A
- 2007 Chang-Jiang GY 200
- 2007 Chang-Jiang GY 200-A
- 2007 Confederate Hellcat F131
- 2007 Confederate Renovatio Project
- 2007 Confederate Wraith B120
- 2007 CPI Aragon
- 2007 CPI Aragon GP
- 2007 CPI GTR 50
- 2007 CPI SM Supermoto

