2007 Lem Recreational Four X gallery
2007 Lem Recreational Four X
TYPE: Sport
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 107.00 ccm (6.53 cubic inches) | Power: | 7 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | Gearbox: | 4-speed | |
| Cooling system: | Air | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 61.0 kg (134.5 pounds) |
| Seat height: | 670 mm (26.4 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,010 mm (39.8 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 2.00 litres (0.53 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Multicolored |
News
-
Is Lem LX 2 a Cross or a Minibike?
2015-03-23 22:19:32
A minibike or a cross whatever you call can be of great worth to you if it is of the brand Lem LX 2. Over the world, this vehicle has gained love and respect because of its various►
Read more...
-
One of the most popular classic bikes of the world, Dnepr MT 10 (with sidecar)
2015-03-25 21:31:20
Made by the Dnepr Company, the Dnepr MT 10 was made in the late 1990’s and is still considered one of the classic bikes of today.
The Dnepr MT 10 has become very popular among riders and...
Read more...
-
This military-painted Dirico Flyer beats all the standards!
2015-03-25 21:07:13
There are quite a few fans of the Dirico Flyer. From famous celebrities and rock stars, this bike is still one of the most popular on the market today. The bike is still being produced and is popular...
Read more...
-
Diamo Cruiser redefining a comfort riding
2015-03-25 21:01:34
If you are looking for a sporty and classic bike, the Diamo Cruiser is a great choice for anyone who loves to ride.
The Diamo Cruiser is a custom cruiser that is very popular all over the world. This...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2007
- 2007 Peugeot Vivacity 50
- 2007 Peugeot Vivacity Compact 50
- 2007 Peugeot XPS CT 125
- 2007 Peugeot XPS Super Motard
- 2007 Peugeot XPS Trail
- 2007 Peugeot XR 6 Sport
- 2007 PGO BuBu 100
- 2007 PGO BuBu 125
- 2007 PGO BuBu 50
- 2007 PGO Charge 125
- 2007 PGO EVO G-Max 125
- 2007 PGO EVO G-Max 150
- 2007 PGO EVO G-Max 50
- 2007 PGO HOT 100
- 2007 PGO HOT 50
- 2007 PGO PMS 110
- 2007 PGO PMS 50
- 2007 PGO PMX 100
- 2007 PGO PMX 50
- 2007 PGO PMX 90

