2011 Honda SH150i Sporty gallery
2011 Honda SH150i Sporty
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 153.00 ccm (9.34 cubic inches) | Power: | 15,56 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 58.0 x 57.8 mm (2.3 x 2.3 inches) | Gearbox: | Automatic |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | 11.0:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 129.0 kg (284.4 pounds) |
| Seat height: | 785 mm (30.9 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,335 mm (52.6 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 100/80-16 |
| Rear tyre dimensions: | 120/80-16 |
| Front brakes: | Single disc. 3-piston caliper |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 7.50 litres (1.98 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Pearl white/black |
News
-
Honda CB125T2 glorifying roads
2015-03-23 14:29:46
This Honda CB125T2 bike is a complete vintage one with only a few left in the world today. This was first introduced in 1978 in the UK. Sporting a 125 cc engine, this decently designed bike is well►
Read more...
-
Big Bear Choppers Athena 100 Carb, The Real Headturner
2015-03-18 17:42:03
The real head turner in the list of bikes for sale available, the Big Bear Choppers Athena 100 Carb is amazing in design. This motorcycle is highly customizable as well. The bike feels firm even after being highly...
Read more...
-
Riding the terrain with a powerful Loncin LX 200 GY-4A
2015-03-23 23:02:58
The bike has been developed by the Loncin manufacturers in the year 2005. It has a single cylinder four-stroke 194 cc engine. The Loncin LX 200 GY-4A bike is categorized under supermotard sports bikes. It can deliver a...
Read more...
-
Cheetah Trike Chopper ensures the rider
2015-03-18 22:36:52
The Cheetah Trike Chopper is a three wheeler motorcycle produced and manufactured since 1974. It is famous for its three-wheeler style of riding. The motorcycle has an amazing performance, and steering is heaven as it’s quite easy for...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2011
- 2011 BamX BX200-DB Outback
- 2011 BamX BX50-DB Pee Wee
- 2011 BamX BX70-DB Trailstar
- 2011 Benelli 49X Quattro Nove X Off Road
- 2011 Benelli 49X Quattro Nove X On Road
- 2011 Benelli BX 449 Cross
- 2011 Benelli BX 505 Enduro
- 2011 Benelli Caffenero 125
- 2011 Benelli Caffenero 150
- 2011 Benelli Century Racer 1130
- 2011 Benelli Century Racer 899
- 2011 Benelli Macis 125
- 2011 Benelli Macis 150
- 2011 Benelli Pepe 4T
- 2011 Benelli Pepe 50
- 2011 Benelli Pepe 50 LX
- 2011 Benelli TNT 1130 Cafe Racer
- 2011 Benelli TNT 1130 Sport
- 2011 Benelli TNT 1130 Titanium
- 2011 Benelli TNT 1130K

